Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó így kisfiam étrendje? 6hónapos

Jó így kisfiam étrendje? 6hónapos

Figyelt kérdés

6kor 200ml tápszer

10kor gyümi kb200gr

13:30 egy üveg bèbiètel husis

17kor 200ml tejpèp

20kor 200ml tápszer


2014. dec. 2. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
A fiam ugyanígy evett annyi különbséggel, hogy a tízóraiba tettünk kekszet és ő még éjjel ivott tápszert. Nálunk bevált, jól fejlődött, nem allergiás semmire, nem fájt a hasa. Itt lesznek majd, akik azt mondják, hogy sok ennyi étkezés kiváltasa, de ez szerintem abszolút gyerekfuggo. A fiam igényelte a rendes ételt napi kétszer, mert a tápszer nem laktatta, így haladtunk az ő tempójában és a védőnő/doki áldásával.
2014. dec. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem kevés a tápszer. Még legalább 3x kellene kapnia.
2014. dec. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jó. A tejpép is tejalapú, mint a tápszer. Az tény, hogy én is kicsit később váltottam ki az uzsonnát.
2014. dec. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valóban, a tejpépben is van tápszer. Nekünk most egy fajta van itthon, ebben 29% a tápszer, tehát nem lehet teljes egészében úgy számítani a tejalapú étkezésekhez, mint a tápszert, vagy az anyatejet. Ez a kisbaba a tejpépben lévő tápszerrel együtt is csak kb. 450-500 mili tápszert kap. Szerintem ez kevés egy 6 hónapos csecsemőnek. Az első válaszolónál hiába volt ugyanennyi étkezés kiváltva, de neki éjszaka is evett a babája, tehát ő megkapta a kellő mennyiségű tápszert is.

Nem kell nekem hinni, természetesen mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, de a Kérdező helyében megkérdezném a gyerekorvos véleményét.

2014. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most voltunk tanàcsadàson.5hosan volt 7kg most meg 7,82kg. Szèpen fejlődik.azt monddták jo igy.
2014. dec. 2. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!