Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, akiknek a babája...

Anyukák, akiknek a babája csak anyatejes volt, mikor kezdtétek el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Én 5 hónaposan el szeretném kezdeni a kisbabámnál,viszont a védőnő azt mondta h 6 hónaposna elég lesz,mert így biztos elég lesz a tejcsi 1 éves koráig.Na már most nekem rokonom is és ismerőseim is mondták,h elkezdték 4-5 hónaposan z ételek bevezetését,és tizenakárhány hónapig is tudtak szoptatni!Ha gyerkőcöm nem akar kóstolgatni,úgyis várok vele egy kicsit :)
2014. szept. 1. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért érdemes várni 6 hónapos koráig,mert az befolyásolná a szoptatási időszak hosszát, hanem mert előbb a gyerek szervezete nem igényel mást. Illetve ha mégis,azt észre fogod venni. Én 6 hónaposan kezdtem el anyatejen kívül mást is adni, kiegészítve a tejet.
2014. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen még valami: nekem a családban az idősebb nőrokonaim rágták a fülemet,hogy már 3 hónaposan adjak neki tojást, rizst, grízt... Mert hogy egyen már valami rendes kaját is az a szegény gyerek (aki anyatejen úgy nézett ki mint a töltött galamb). Te tudod a legjobban,hogy mik az igényei, amikor úgy látod,hogy szüksége van tejen kívül másra,adj neki,de ne azért,mert más szerint úgy kell.
2014. szept. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Így,h első babán anya vagyok,miből fogom tudni,h itt az ideje a hozzátáplálásnak?
2014. szept. 1. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Az anyatejes babák emésztése fél éves kor előtt nem érett még a hozzátápláláshoz. A tápszeres vagy a vegyesen anyatejjel és tápszerrel táplált babáknál lehet 4-5 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást mert ők a tápszer miatt már "edzettebb" emésztőrendszerrel rendelkeznek.

De úgy is látni fogod a babádon hogy jöhet e a hozzátáplálás, ha nem akarja elfogadni akkor még nem áll készen.

2014. szept. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6 hós koráig tisztán anyatejes volt a kisfiam.
2014. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hat honaposan kezdtuk a hozzataplalast. Latni fogod a babadon, h erdekli e a dolog. Az enyem kinezte a szambol az ennivalot:-)

Hallgass az osztoneidre es figyeld a babad jelzeseit, ne foglalkozz azzal ki mit mond!

2014. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én 5.hónapot betöltéskor kezdtem mindkettőnél.nagyon pici kanalakkal-és utána szoptava,legalább egy hónap volt,mire kiváltottam egy étkezést.ez inkább csak kostoltatás volt
2014. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!