Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A doboza szerint 6 hónapos...

A doboza szerint 6 hónapos kortól adható gabonás bébiétel, gabonapép adható korábban is, ha már elkezdtem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2014. dec. 22. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mennyivel korábban?
2014. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4,5-5 hónapos korban adható-e 1-1 kanál a gyümölcsbe?
2014. dec. 22. 16:26
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Ha egyszer valami 6 hónapos kortól van, akkor az 6 hónapos kortól van, függetlenül attól, hogy mikor kezdted el a hozzátáplálást.

Ami doboz szerint már adható 4-5 hónapos kortól is, azt adhatod már akkor.

2014. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

szerintem nem viccből írják rá. most ha azt írod, hogy 5,5 hónapos én akkor sem adnám, de hát az az 1-2 hét...

viszont a tied 4 hónapos, az baromi sok. na meg mindek, épp csak elkezdted, bőven elég ha ízlelgeti az alma, barack, répa sütőtök ízét, hova rohanni?

2014. dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
én.biztos nem adnék glutént 6 hónapos kor előtt.
2014. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Igen, nekem is pont ez ugrott be, mint az utolsónak.

Te most konkrétan azt kérdezed, hogy a glutént vezetnéd be hamarabb a 4,5-5 hós babádnak.

A jelenlegi orvosi ajánlás szerint nem ajánlott hamarabb (és sokkal később sem) bevezetni mint 7-8-9 hónap, mert növeli az esélyt az allergiára.

Tehát én semmiképpen sem vezetném be a glutént hamarabb.

2014. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
nekem meg a gyerekorvos azt mondta mindenképp vezessem be a glutént 6 honapos kor elött, kulon javasolta a 4 honapos kortol adhato vaniiás folyékony gabonapépet... hogy azt keverjek bele az esti tejébe.
2014. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

"dr. Szathmári Erzsébet azt tanácsolja, a kiflicsücsköt, azaz a gluténtartalmú ételeket 4-7 hónapos kortól lehet és érdemes bevezetni a gyermekek étrendjébe. Ő hat hónapos korban már mindenképp ajánlja; a lisztérzékenységet ugyanis nem lehet kivédeni a glutén bevitelének késleltetésével."

kicsit durva lenne, ha a glutén bevezetése ki lenne tolva 8 honapos korra :-O

2014. dec. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

De le kellett pontozni itt mindenkit, aki szerint ha valamire rá van írva, hogy x idős kortól lehet adni, akkor azt akkor adja a kedves anyuka.

Akkor ezzel az erővel bár 1 éves kor után ajánlják a tehéntej bevezetését, akkor aki már megkezdte 4 hónaposan a hozzátáplálást, az nyilván már 10 hónaposan a tejet is bevezethetni, nem?

Nyilván azért van ráírva a dobozra, mert annyi idősen válik úgymond éretté a gyomra a babának, hogy megeméssze az abban lévő dolgokat, hogy feldolgozza a szervezete. És amúgy a mi védőnőnk speciel 6 hónapos kortól javasolta a glutén bevezetését, függetlenül attól, hogy 4 hónaposan már megkezdtük a hozzátáplálást!

És nyugodtan pontozzon le megint az, aki az előbb is!:)

2014. dec. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

az ujabb kutatasok szerint mar nem vezetjuk be a glutent 6. honap elott, csak ugy szolok a lepontozoknak. de nyugodtan adja oda a kedves kerdezo a gabona pepet ahogy a sogornom is tette, most mind ket gyereke gluten allergias, noha a csaladba senki nem az. de persze akit ez nem erdekel annak egyik fulen be masikon ki. persze unokaink is kifli csucskon nottek fel. csak epp azt felejtitek el megnezni, hogy az milyen buzabol keszult, es a mostani milyen "buzabol" keszul.

majd ezen gondolkozzatok amikor veszitek a feher liszt helyett a mereg draga glutenmentes termekeket az allergias gyereknek. akkor majd banjatok h nem tudtatok meg varni 3 honapot.

2014. dec. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!