Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek mi a legjobb egy...

Szerintetek mi a legjobb egy mindenevő egyévesnek tejalapú tápláléknak? Tehéntej, vagy tápszer?

Figyelt kérdés

A tehéntejről tudni kell, hogy magas zsírtartalmú házi tej, kisgazdaságból, nincs benne gyógyszer (a kúrán lévő tehén tejét kiöntik), rendszeres állatorvosi ellenőrzés van.

Viszont ugye a pasztörizálástól a vitaminok jó része megsemmisül.



2015. jan. 8. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én mindenevő egyévesem tejitalt iszik, illetve tejitallal készül a reggeli zabkásája, és sok tejterméket eszik, túrót, joghurtot, tejfölt, sajtot, és nem iszunk tejet. Igaz, nincs gazdaság a közelben (Budapest), de valahogy akkor sem érzem, hogy a tej nekünk való lenne. Elvétve iszunk mi is az apukájával, nem szokásunk. Talán havi, kéthavi egyszer egy-egy bögrével. De ennyi.
2015. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekünk állandó társunk a tej. Ezen nőttem fel, magam is szeretnék ezzel foglalkozni, csak kecskével.

Igazándiból a barátnőmmel vitatkozunk ezen.

2015. jan. 8. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Tejpárti vagyok, én magam is imádom inni. Nem volt kérdés nálam, hogy 1 éves kora után bevezetem a babámnál. Szerencsére nem okozott nála sem gondot.
2015. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére a fiamnak nem ízlik a tej. De alapból 2 éves koráig tejitalt (tápszert) kapott. A tehéntej bociknak való. Nem hiszem, hogy ezt nekünk embereknek literszára kéne inni. Tejterméket fogyasztunk, ennyi.

Egyszer egy orvos azt mondta nekem, hogy a kisfiam soha az életében nem iszik tejet, akkor sem lesz semmi. Ő sem javasolta a tej ivászatot. Én sem szeretem, gyereknek sem ittam meg. Mégis élek, sőt tök egészséges vagyok. :)

2015. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A tej nem egeszseges, pont. Bar a hazi tej meg viszonylag jo alternativa. Nem vagyok "elvakult" paleo(mert itt igy szokas emlegetni oket), sot egyaltalan nem vagyok paleo, ez csupan egy teny: a tehentej amint bejut a szervezetbe, elsavasitja a vert, amit ugyebar azonnal egyensulyozni kell, kulonben meghalnank. Ehhez foszfat kell, ami a csontokban talalhato, kotesben a kalciummal. A szervezet kivonja a kalcium-foszfatot a csontokbol, a foszfatot felhasznalja a ver ph-janak kiegyensulyozasara, a kalcium pedig a vizelettel tavozik. Tehat a sok reklammal ellentetben nemhogy kalcium szintet novel, de meg csokkenti is.


Ezen kivul rakkelto is(bar manapsag mar mi nem az). Ahogyan ay anyatejben, ugy a tehentejben is olyan anyagok vannak, ami altal drasztikus gyorsasaggal osztodni kezdenek a sejtek, hogy az utod minel gyorsabban nojjon, erosodjon. Acrakos sejtek minden emberben megtalalhatoak, am csak ezen sejtek drasztikus elszaporodasa eseten lehet halalos kimenetelu. Alap helyzetben az immunrendszer vissza tudja ezt a folyamatot fogni, mivel a feherversejtek napi tobb ezer-tizezer tisztogatast vegeznek. Viszont jelentos tehentej bevitel eseten gyorsabban osztodnak a sejtek, igy nagyobb a rakos sejtek elszaporodasanak eselye.


Mindenki abban hisz, amiben szeretne. nalunk az egesz csalad allati tejtermekek nelkul el egy eve, es teljesen jol erezzuk magunkat. Szomszedunk, egy oreg bacsi evtizedek ota ostermelo, gazdalkodo es o is ezen a velemenyen van.:)

2015. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mindenevőnek acél ajánlott
2015. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!