Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évnél idősebb, már nem...

1 évnél idősebb, már nem szopizó gyermekednek mi adja a napi fél liter tejalapú táplálékot?

Figyelt kérdés
2014. dec. 1. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Tejet kap, és egyéb tejtermékeket.
2014. dec. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már elkezdtük bevezetni s tejet, de nagyrészt még milupa vaníliás tejital adja ki. Este jól laktatja, végre nem kel éjszaka enni, pedig már mindent próbáltunk. Emellett eszik tejtermékeket is, sajt, joghurt, túró stb.
2014. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem tejitalt ivott reggel-este. A tejtermékeket nem nagyon eszi meg.
2014. dec. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tejital nagyon jó erre a célra, ha már bevezetted a tejet akkor mehet az is. Én tejet, tejterméket adtam nekik.
2014. dec. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogyan kell bevezetni a tejet? 1.5-eset igyon vagy 2.8-t, simán, vagy ízesítve, mekkora mennyiségben? Nem mertem még tejet adni neki, egy éves múlt. Eddig evett már joghurtot, túrót, sajtot, de tejet és tejfölt még nem.
2014. dec. 1. 09:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Tejital után most váltottunk a tejre, most 17 hónapos.

A joghurtot már 10 hónapos korától megeszi, minden nap kap egyet. A sajtféléket nem nagyon kedveli, krémtúrót házilag szoktam neki csinálni.

2014. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A zsírtartalma mindegy hogy milyen % a tejnek, mert a fehérjetartalma ugyanaz. Én a tejital mellett először 1-1 dl-t adtam neki kóstolóba, majd a reggeli tejitalt váltottam ki tejre, majd később az estit is. Mint amikor a szopit váltottam tejitalra. Valószínűleg allergiás nem lesz a tejre, mert az már a tejitalnál előjött volna, de a tejeben több a felesleges fehérje, és kevesebb a vitamin, mint a mesterséges tejitalban, de én már nem győztem a drága tejitalt, előbb-utóbb váltani kell.

Mi házi tejet hordunk az egész családnak, nagyobb tesók is azt isszák, felforralom, és a kicsinek még vízzel is hígítom.

Ha bolti tejet vennék, akkor a 2,8 %-osat választanám.

2014. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 évesen váltottunk tápszerről tejitalra nappalra, 17 hósan váltottunk tejitalról tejre (laktóz menteset ihat csak), én először úgy adtam neki a dobozos tejet hogy a negyede víz volt. Aztán 1-2 hét után elhagytam belőle a vizet. Nem volt tőle baja.

Most 20 hónapos, nappal egyszer iszik tejitalt alváshoz, este tápszert szintén alváshoz.

1 évesen még kétszer ivott tejitalt nappal, este tápszert.

2014. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!