Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szoptatott babák anyukáitól...

Szoptatott babák anyukáitól kérdezném, miként tértek át a pépes kajákra? Ha már kóstolt és megeszik 4 félét (körte, répa, sütőtök, burgonya, akkor minden napközbeni szopi után/előtt kínáljátok, amit már megeszik?

Figyelt kérdés

Most ezt a rendszert próbálom:

reggel szopi

délelőtt szopi + új étel

alvás

délben szopi + zöldség amit már eszik

alvás

délután szopi + gluténmentes pép orvosi javaslatra (súlyprobléma)

este szopin elalvás (már ha nem ébred fel)


Mindjárt 7 hónaposak leszünk, és stabilan 3-3,5 órát vagyunk fenn. Eddig masszívan 30 perceket aludt, de egyre hosszabb ébrenléti idő miatt megéhezik mire aludna. Ráadásul kezd 2 alvásra áttérni. Hol 30 percet hol 2 órát alszik. Kiszámíthatatlan.


Szopi közben meg elforog, van hogy 5 perc után és tukmálnom kell még 5-10 percig. Majd fogja és bezabál 60-70 gr pépet. Amit kibukik. Most akkor éhes volt még, csak szopni nem akar? Vagy túleszi magát? Ne etessem szopi után?


Próbálom mérni, de ugrál és nem megbízható a mérés, bár azt veszem észre egyre kevesebbet szopik, viszont gyakrabban és éjjel is 3 óránként kel. Ezért gondoltam, hogy napközben "pótlok". De eddig még nem volt eredménye.


Ti hogyan vezettétek be a pépes ételeket?


Milyen sorrendben szokás elhagyni a szopit?


Ha már nem elég neki a tej, akkor inkább szépen lassan elválasztanám. Reggel-este még maradhatna, de ha 2 hónap múlva (9 hónapos) napközben már nem cicizik, az mobilitás szempontjából jó volna.



2015. jan. 12. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

én mondjuk még az elején vagyok, most valtjuk ki az ebédet, de én mindig a péppel kezdem és utána szoptatom. úgy tudom, így nem veszi el a kedvét a félig tele pocak a kóstolastol. szerintem igy utana kevesebbet is cicizik es nem bukik, mert a cicire konnyebben azt tudja mondani h "nem, elég volt", mert azt nem te adagolod hanrm ő magának.


szóval 3 óránként szopizik, és délben 100-120 ml gyümölcs vagy zoldsegpuret kap sinlaccal suritve es utana mininalisat szopizik sztem max 20-30 ml lehet..

nem bukik de eleg nehezen kakil. az alvasa sokkal rosszabb miota hozzataplalom pedig azelott se volt leany alom

2015. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Mindjárt 7 hónaposak leszünk"... Idősebbnek gondoltalak. :)

Én is a pép után szoptatok. Van, hogy csak nagyon keveset szopizik, van, hogy csüng a cicin még negyed órát. Ha beállítod a pép mennyiséget, beáll majd a tej is.

Először a délelőtti, vagy délutáni etetést szokták kiváltani teljesen, aztán az ebéd és a reggeli. Az vacsi az utolsó, mert sok babának lelkileg is szükséglet az esti szopizás.

Az, hogy napközben de inkább későn mennyit adsz a kicsinek, nem befolyásolja az éjszakai ébredéseket. Hiába van tele a poci, ha éppen jön a foga, vagy a mozgásfejlődés vagy bármi más miatt felébred és csak cicin alszik vissza.

2015. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szopi után ne etesd... lényege, hogy a megnövekedett igényét szilárddal pótold, de egész napra elosztva. tehát nem az a lényege, hogy minden étkezésre mindent egyen, hanem kevesebbszer szopizzon, de ugye adott alkalmakkor többet fog, a köztes időben meg szilárdat egyen.

enyém 7 hónaposan 10órait és ebédet evett.

mindig szilárd után szoptattam meg, ha már nem kért cicit akkor ki volt váltva az az étkezés, akkor már innivalót, vizet adtam neki gyümölcs, főzelék után. közben 10órai előtt kóstoltattam is.

7 hónapos kora után kezdtük az uzsonnát, mikor már a másik kettő ki volt váltva. ettől függetlenül elalvásokhoz kérte a cicimet, azzal aludt el, de igazából csak komfortszopizott.


azért bukja ki, mert teleeszi magát anyatejjel. enne még, biztos ízlik neki, de már nem fér bele a pocakjába, ezért jön vissza. ez nem túl jó, ez inkább tömés :) adj neki először szilárdat és utána pótold tejjel ha még éhes

2015. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha étkezést szeretnék kiváltani, akkor szopi előtt kell kóstoltatni. Én máshogy csináltam a gyerekeknél, először kiváltottam egy teljes étkezést, és csak utána adtam naponta kétszer. Tehát először kiváltottam teljesen a délelőtti szopit (mikor már nem kért a pép után tejet), és utána adtam neki délelőtt meg délután is, és így tovább. A tejpépet pedig (ha ez a gluténmentes pép) én este, lefekvés előtt adtam, először fél adagot, majd később egész adagot. Utána még szoptak, és úgy aludtak el, onnantól nagyon jól aludtak éjjel.
2015. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is szopi előtt kóstoltattam, mivel egyik gyerekemnél sem működött volna, hogy "menet közben" elvegyem a cicit, jóllakásig szopiztak. :) Arra is figyelnem kellett, hogy túl éhesek se legyenek, mert akkor sem volt türelmük kanalazgatni. Én úgy csináltam, hogy reggel szopi, 9-10 körül kóstolás, utána szükség szerint szopi.3-4 naponta adtam valami újat. Mikor már pép után csak minimálisan, illetve egyáltalán nem szopizott, akkor volt kiváltva, jöhetett az ebéd. Ha jól emlékszem 8-9 hónaposan kezdtem az ebédet kiváltani. Utána uzsi, majd vacsi. Mindkét gyerekem 1 éves kora körül kezdett átállni a két alvásra. Az éjjeli ébredést sokminden befolyásolhatja, nem feltétlen azért ébred a babád, mert éhes. Ha szopi közben elforog, lehet, hogy csak szomjas volt, próbáld meg vízzel kínálni. Ha nem ivott eddig cumisüvegből, akkor add pohárból, vagy itatócsőrös üvegből, stb., de a Jana baby víz flakonja is tökéletes. Szerintem sem jó, ha szopival "teletukmálod", majd pépet adsz, inkább fordítva! A doki által javasolt gluténmentes pépet add vacsira, utána kínáld vízzel, majd jöhet az elalvós cicizés. A pép nehezebben emészthető az anyatejnél, ha utána nem kel fel éjszaka (néhány nap alatt kiderül), akkor tényleg csak éhes volt. Ha néhány nap elteltével is ébred, akkor lehet fogzás, vagy egyéb ok.
2015. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!