Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit rontok el? Hozzátáplálás.

Mit rontok el? Hozzátáplálás.

Figyelt kérdés

Lányom 6 hónapos, anyatejes, a vizet már a korhazban sem itta meg a legnagyobb kánikulában sem.

5,5 hónaposan kezdtem kóstoltatni, mindent minimum 3 napig, külön külön, 3 hétig. a sárgarépa és a cékla gyakorlatilag azonnal megfogta a székletét. a rizs es a krumpli szinten...a nyers alma kezdetben bem ffogta, de azert probaltam fozve adni de ugyis fogott.

eltelt a 3 hét. próbáltam neki úgy összeallitani a püréket, hogy mindig almakonpot vagy sutotok legyen a nagy része, mert ezekkel viszonylag el van. próbáltam a napi 6 szopi ellenére rendületlenül itatni. de semmi. se viz, se higitott gyumolcsle, se tea....kiveve ha teszek bele cukrot. akkor persze megitta. biztos hogy szorulasos, naponta 3szor kakil de mindig csak 1-2 bogyot. tejpepet is tenni szoktam a kajajaba de gondolom a sinlac csak nem okoz szorulast. muszaj lenne innia hogy lazuljon a szeklete de ha erre nem hajlando akkor abba kellene hagynom a hozzataplalast? vagy meddig normalis a szorulas egy etkezes kivaltasanal? kerlek ne mondjatok hogy nem szomjas, a cukros dolgokat vedeli es utana normalisan alszik amugy meg tok nyugos nyilvan a kaki miatt.


2015. jan. 19. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ne hagyd abba a hozzátáplálást, mert később még nehezebb lesz rászoktatni az ételekre. A teába tehetsz egy pici cukrot, ha úgy megissza.
2015. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A Sinlac okozhat szorulást. Miért kell neki azt adni? Allergiás, vagy kicsi a súlya?

A sütőtök, az őszibarack és a szilva kifejezetten hajt, bár a szilvához még lehet, hogy kicsi.

2015. jan. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ennyi idősen az vált be, hogy a kezébe adtam játszani egy kisebb cumisüveget 1-es lyukú cumival.

Eleinte rajta több víz volt, mint benne, de lassan megtanulta használni. Most 8 hónapos, le van téve mellé és önkiszolgál vízből.


Türelmesnek kell lenni és inkább hagyni, hogy nyakon borítsa magát vagy összevizezze a ruháját (fűtött lakásban nagy baja nem lesz tőle), de a játék kedvéért előbb utóbb szopogatni fogja és ami a szájába kerül, azt lenyeli.

2015. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

azErt irtak sinlacot mert nem igazan hizott mar, azert is kezdtem bele 5,5 hosan.

kiprobalok par napot akkor sinlac nelkul.

3-as koszi, kiprobalom.

2015. jan. 19. 16:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj meg másfajta tejpépet. Ha nem allergiás, akkor kaphat bármilyet, amire az van írva, hogy 4, vagy 6 hónapos kortól és ugyanúgy hízlalnak, mint a Sinlac, viszont nem okoznak szorulást. (A Sinemil gyakorlatilag ugyanaz.)
2015. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
körte? ugy olvasom az is lazit es hat lenyegesen egyszerubb most beszerezni mint a barackot. azt kaphat már?
2015. jan. 19. 17:11
 7/9 A kérdező kommentje:

meg azert megsem ehet minden nap sutotokot meg barackot. akkor hogy adjam neki a tobbi koranak megfelelo zoldseget/gyumolcsot?

egyaltalan ha napi 4-szer kakil (ma pl 5-nél tart) de mindig elotte percekig nyog még a szeme is konnybe labad, akkor az szekrekedes? kemeny a kaki.

2015. jan. 19. 17:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ez a helyzet. Kisfiam 6,5 hónapos, 1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, orvosi javallatra, mivel nem úgy gyarapodott a súlya.

Unokatestvérem pont erről írja a szakdolgozatát. Ő azt tanácsolta, hogy ne adjak tápszert már a babámnak (Sinlac is tápszer), hanem kezdjük el bevezetni a szilárd ételeket.

Azt mondta, hogy az a baba, akinek szorulása van, ordít, visít, mikor kakilni kell. Nos az én fiam nem sír, viszont erőlködik, és bogyókat kakil, de olyan keményet, hogy ha megdobnának vele, lehet összeesnék. :)


Szóval azt ajánlotta, hogy 1 tk olíva olajat adjak a főzelékéhez, vagy 1 tk szilvalekvárt (nekem van eltéve cukrozatlan). Eddig nem nagyon vált be semmi. A sütőtök is megfogja a székletét. A doktornőnk ajánlotta még a Biogaiat. Most már azt is kapja, kíváncsi leszek.


Miből kapja a babád a folyadékot? Próbálkoztál az itatópohárral? Nálunk ez vált be: [link]

2015. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
cumis uvegbol. szerintem ha valamibol, abbol elkellene fogadnia. a tejet is szokta abbol inni. sima poharbol itatas nem ment, minden a ruhajan landolt.
2015. jan. 21. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!