Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van a disznóhúsban olyan...

Van a disznóhúsban olyan tápanyag, ami mással nem váltható ki?

Figyelt kérdés

Jómagam nem igazán szeretem a disznóhúst, ezért gyakorlatilag nálunk nem szerepel soha a menüben. Ha a gyerek étrendjéből kimarad, éri valamilyen hátrány emiatt?


Bár a muszlimok és a zsidók se esznek, csak ők vallási okok miatt és felnőnek ott is generációk...


2015. jan. 24. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyi egy kis ygereknek kell az nem sok, szerintem hulyeseg kivetiteni a gyerekre a sajat izlesunket etel teren. Ha nem vallasi ok miatt nem eszed hanem csak szimplan nem szereted akkor szerintem ne vond emg tole. Kozossegben uygis kapni fogja. Aztan ott nem fognak neki kulon fozni, es a vegen nem ebedel emiatt. Azt nem tudom eri-e vmilyen karosodas, nem tartom valoszinunek. De azt tartom fontosnak, ha en pl nem szeretem a soskat az ne jelentse azt h a gyerekem se szeresse vagyis meg se adom a lehetoseget annak h eldontse o h szereti. Igy van ez sok mas ilyen etellel is. Csak jo tanacskent irtam le. Aztan vagy megfogadod vagy sem. :-)
2015. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tiltani nem akarom tőle, ha majd máshol kap (még csak 8 hónapos, egyelőre nem eszik máshol), akkor kapjon nyugodtan.

De később miatta 5 dkg hús megvételének/elkészítésének se látom értelmét.


Nekem is annyi az össz kifogásom a disznóhús ellen, hogy szerintem büdös, főleg nyersen. Így nem is szívesen főzőcskéznék vele, de jómagam elkészítve se eszem meg a szaga miatt.

Semmi elvi ok nincs, kizárólag ízlésbeli. Nem fogom azt mondani neki, hogy a disznóhús rossz, csak azt, hogy én nem szeretem.


Hasonló okból kifolyólag tőlem polipot vagy kagylót se fog kapni, azoktól is rosszul vagyok :)

2015. jan. 24. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Én disznóhúst csak darálva használom - spagettinek, rakott cuccokhoz. Akkor szoktam adni neki. Amúgy én sem főzök vele. CSirkét szoktunk, azt mindig kap.

Nem hinném, hogy van vmi a disznóhúsban, ami más húsban nincs.

2015. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a hallal vagyok így. Rühellem és már attól rosszul vagyok, mikor etetem. De úgy vagyok vele, hogy annak ellenére, hogy én nem szeretem, szeretném, ha ő enné. A továbbiakban is fogok neki csinálni, mert nem vesz ki nagy energiát és valahogy leküzdöm az undoromat.
2015. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy oldottam meg ezt (pl. ha fizetnének érte, akkor sem nyúlnék csirkemájhoz), hogy anyósom megfőzi neki, és bébiételes üvegekben lefagyasztom a mélyhűtőbe.


Amikor elfogyott, csak szólok megint anyósnak, hogy a cékla-krumpli-máj kaja elfogyott.

Nagyon rendes és megfőzi nekünk.

2015. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4 - halat se szeretem, néhány kevéske kivételtől eltekintve. Azt persze kap majd, abban tudom, hogy vannak mással nem pótolható anyagok.


De, ha a disznó kihagyható, akkor inkább rábízom, hogy majd közösségben vagy vendégségben egyen, ha éppen azt főzik.

Szárnyast, marhát kap.

2015. jan. 25. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!