Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Malacul, dobálva evő totyogómm...

Malacul, dobálva evő totyogómmal szállodába megyünk. Mire számítsak az étteremben?

Figyelt kérdés

Bababarát és wellnesz szállóba megyünk, ilyenben sose voltam, persze gyerekkel még étterembe sem mentem. Szóval nem tudom mi vár rám, mert a 14 hós manócskám mindig szétdobál mindent evés közben.

Én meg kényszeresen szedem össze, takarítok. Főleg mert 3 hete hangyás lakótársaink megtalálták a kenyértartót és még a falon is "folytak". A gyerek miatt nem tudok hatékonyan fellépni, csak a kaját próbálom elrakni, összetakarítani.

Szóval az étteremben mi lesz a sok szétdobált kajával? Persze ha van recept a kajadobálás ellen annak is nagyon örülnék. A válaszokat köszönöm.



2015. jan. 31. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nálatok is jól fog elsülni a dolog. Nálunk az a tapasztalat két gyerek után, hogy a nagy zsiviben elbambulna, úgy kellett etetni őket. És kortól függetlenül tök normálisan viselkednek. Egy gyerekes szállodában sok mindenre fel vannak készülve, a dobálózós gyerekekre is. Mi igyekszünk viszonylag kis káoszt magunk után hagyni, ha leesik valami a földre azt össze szoktam szedni étkezés után.
2015. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerekbarát szállodában biztos láttak már ezt-azt, max. rosszallóan fognak utánatok nézni.


Viszont az, hogy így eszik a gyerek, csakis a te hibád.

Nem összeszedegetni kell utána, hanem ha elkezd dobálózni, AZONNAL elvenni tőle az ételt.

Persze minden étkezés előtt el kell magyarázni neki, hogy nincs dobálás, különben úgy veszed, hogy már nem éhes és azért játszik az étellel, hogy tudja, miért vetted el tőle.

Ne félj, nem hal bele, ha emiatt kimarad egy-egy étkezés.

Muszáj következetesnek lenni, mert így a gyerek látod a nyakadra nő a neveletlenségével és te maradsz szégyenben.

Én is megcsináltam ezt anno párszor a lányommal.

Most 2 éves és akkor kezd csak turkálni az ételben mikor már nem igazán éhes, de ilyenkor el is veszem tőle, el is mondom miért.

Sokáig tart ez az időszak, de inkább ez, mint a disznóól aminek semmi értelme. Az étel nem játék.

2015. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!