Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Eheti vagy nem eheti a baba?

Eheti vagy nem eheti a baba?

Figyelt kérdés
Mindjárt 4 hónapos a babám. Már nézegettem a boltban a bébiételeket, pépeket. Utóbbiból láttam, hogy van pl. málnás. Pedig magát a gyümölcsöt tök sokáig nem eheti. Akkor most adhatok neki vagy inkább ne?
2015. febr. 3. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Elvileg kivonnak belole minden allergent, de en inkabb nem vennem. A hozzataplalasi tablazat szerint haladj szerintem.
2015. febr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a pépek, bébiételekre írt kor szerint haladtam az ételekkel 4 hótól, nekünk teljesen jó volt úgy. Egyszer kapta üvegesben, aztán kapta kotyvasztva.

Mondjuk málnát 8 hó körül kapott először lepasszírozva, de ha a boltira az van írva, hogy olyan ízű de előbb lehet szerintem nem lesz tőle baja.

2015. febr. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csak a sima vaniliás tejpéppel kezdtem, az a tuti. :) Szereti is nagyon, de csak egy fajtát úgy látom - a Milupásat.
2015. febr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én vettem neki málnásat és nagyon szerette :) málnának a magja allergén amiatt nem lehet adni, a tejpépben nincs mag összezúzva :)
2015. febr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A bébiételekben kivonják az allergén anyagot - például ez esetben a málna magját. Úgyhogy a 4 hós málnás bébiételt nyugodtan kaphatja, de ettől még nem kaphat otthon készített málnapürét.
2015. febr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat mindenkinek :)
2015. febr. 3. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is kaptam ilyet rokonoktól, epreset is, málnásat is. Három hónapos kora óta kap ezt-azt, de nem mertem neki odaadni. Pedig olvastam egy tájékoztató füzetecskében, hogy nyugodtan lehet, mert speciális eljárással készítik (csak a gyümölcsvelő van benne), tehát ami allergizálhat (magok) nem kerülnek bele a bébiételbe. Most fél éves a babám, és ma már azért megkapja a málna-alma ízűt :)
2015. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!