Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan babakeksz, ami...

Van olyan babakeksz, ami málik és nem törik, és eheti olyan baba, akinek nincs még foga?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kisfiam, és még nincs foga. Szeretnék kezébe adható ennivalót adni, mert nagyon érdeklődik, de eddig csak a kanalat rághatta, szegénykém. Van ilyen keksz? Esetleg recept alapján itthon elkészítve? De bolti is jó. Vagy bármi, amit "rághat" az ínyével és étel :)
2014. jún. 26. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Babapiskóta:)
2014. jún. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen? És az nem full cukor? :$
2014. jún. 26. 10:07
 3/15 A kérdező kommentje:
És a tojás tartalma? :$
2014. jún. 26. 10:08
 4/15 anonim ***** válasza:
Sparba van Sparos omlós keksz.Ez a neve is.De a kekszek is cukrosak,de tény hogy a piskóta sokkal inkább.Egyébként nem kell fog nekik a rágáshoz.Sok ideig elöl van csak foguk,és nem azzal rágják el a darabos ételeket.
2014. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Babapiskóta.

Minden keksz édes. A babapiskóta sem rosszabb mint a háztartási keksz.

Egy babapiskótában nincs egy egész tojás!

Semmi baja nem lesz egy babapiskótától! Kb. Egy huszad tojás van benne.

2014. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek a háztartási kekszet sem tartom sokra, én sem enném, nemhogy a gyereknek adjak. Amolyan "minden, ami megmaradt" -ból készült keksz. Nyomokban akármivel, mivel nem takarítják a gépsort.

Maradnék a tiszta dolgoknál.


Sütött már valaki otthon babakekszet?

2014. jún. 26. 10:39
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Nehéz hozzászólni ehhez, mert elöntötte a fejemet, aminek kell a válaszaidat látva...


Babapiskóta jó, mert mállik, nem kell hozzá fog. Vagy kenyérhéj/kiflicsücsök. Vagy ezt sem adod, mert liszt?


Otthoniban is lesz tojás és cukor.:)


Egyébként a dokim szerint összefüggés van a kisgyerekkori (3-4 éves kori) rossz evés és a csecsemőkori ízetlen táplálás között.


30N

2014. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Öntheti ami akarja. Nem különösebben érdekel. Élelmiszermérnökként el tudom dönteni, hogy egy háztartási keksz minőségi élelmiszer-e vagy sem.


További ötleteket szívesen várok omlós kekszre. Amúgy nem, nem minden kekszbe kell tojás. Csináltam már almás kekszet, abban alma volt, teljes kiőrlésű liszt és kevés olaj. Csak az nagyon törött.

2014. jún. 26. 10:53
 9/15 anonim ***** válasza:

HIPP babakeksz, 4 hós kortól adható.

Én anno Fosfovitot adtam majszolni a fiamnak, most nétem, ugyanolyan áron lehet kapni.

2014. jún. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is a Hipp Babakekszet ajánlanám, igaz a lányomnak már volt 2 foga amikor elkezdtem adni neki, de úgy vettem észre, hogy szívesebben nyomkodja oldalt az ínyével.

Ebben nincs tojás, és bár van benne cukor, valószínűleg nem nagy mennyiség, mivel nem olyan édes, inkább csak édeskés ez a keksz. Egyetlen hátránya, hogy elég borsos ára van, 800-1000 Ft körül van egy doboznyi, amiben kb 30 db keksz van. Mondjuk a babám megeszik napi 1-2 darabot belőle, így viszonylag sokáig elég (már ha mi felnőttek nem járunk rá:D), akcióban szoktam venni több dobozzal egyszerre.

2014. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!