Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miert nem akar normalis etelt...

Miert nem akar normalis etelt enni az egy eves lanyom?

Figyelt kérdés

Mar hatom etkezest kivaltottunk, de most az elmult egy honapban, gondolom a foga miatt, nem hajlando kanalast enni.

Illetve ha eszik is, akkor is csak pici adagot illetve, alig nyitja ki a szajat.

Uveges es hazikeszitesut is eszik vegyesen.

Most mar ofaig jut a dolog, hogy a tizorai talan meg epp megy/eszeget, de ebednel mar meglatja a kanalat, sir/hisztizik es elfordul. Vergodik jobbra-balra es nem hajlando enni semmit se.


Most ket hetig allandoan hasmenese volt, meg minden baja. Inkabb tapot adtam neki napi5*, hogy nehogy kiszaradjon. Ettol eshetett volna vissza?

Vagy mi a problema?


Tomni nem szeretnem, de nem allapot, hogy egy evesen megint napi 5* tapszert egyen es semmi mast..

A gy.orvos azt tanacsolta, hogy c.uvegbol, nagylyuku cumival adjam neki a fozelekeket. Ez nem jarhato opcio semmikep sem!


2015. febr. 3. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
-nyugi,túl lesztek ezen az időszakon is, aztán fog ez a kisasszony még nagyokat falatozni ,
2015. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosan van összefüggés, hogy visszaesett a betegség miatt, de a foga miatt is lehet, hogy nem nyitja ki a száját.

Ha magamból indulok ki, nekem későn, harminc éves korom után jött ki az egyik bölcsesség fogam, ami napokig annyira fájt, hogy tényleg alig tudtam kinyitni a számat.

El tudom képzelni, hogy szegény babáknak milyen lehet, főleg mikor több jön egyszerre.

Nálunk is volt egy ilyen időszak a kisfiam kb. egy éves kora körül, bár más miatt, de ő anyatejes volt, szóval kb. egész nap csak szopizott (nálunk amúgy is nagyon nehézkesen ment a hozzátáplálás).

Szerintem adj neki egy kis időt.

Megkérdezhetem, hogy miért nem jó amit a gyerekorvos javasolt? Mert egy ismerősöm is adta így a főzeléket egy év körüli babájának, de utána simán evett kanállal is, ha ettől tartasz, hogy nem fog utána rendesen enni.

Szerintem légy egy picit türelemmel vele, ez is el fog múlni.

2015. febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretném a gy.orvos ajánlását követni (azért megjegyzem, hogy nagyon jó orvos és jobbat nem is kívánhatnék a gyerekeimnek), mert a férjemet anno anyósom így etette (az anyukája javaslatára) és 3 évesen is még így evett a férjem.

Nagyon nehezen szoktatták le a c.üvegről, főleg arról, hogy az ételeket anélkül egye meg!

Olyan, hogy darabos étel NEM létezett a férjem számára.


Szóval, emiatt nem vagyok hajlandó ezt megtenni, mert nem szeretném még 3 évesen is c.üveggel etetni.

Így sem egyszerű nála (se) a h.táplálás. A nővérénél sem volt az .. :/

2015. febr. 3. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Az anyósod egyszerüen lusta volt.Nem a férjed miatt volt a cumisüveg hanem az anyósod miatt!

Így könnyebb volt etetni.

Persze a végén már a férjed is hozzászokott és nem is tudta volna másképp elképzelni a kaját,de csak azért mert FOLYAMATOSAN ÍGY ADTÁK NEKI.

A babádnak ha addig adod így amíg fáj a foga akkor nem lesz gond.Csak akkor ha hónapokig vagy mint anyósod esetében évekig így etette.

Egyébként pedig mivel a te babád már evett kanállal úgy fogja kérni ha már nem fáj neki a fogzás,

Ha nem kéri,próbáld hetente többször kanállal kínálni.

Bízz a babádban!

2015. febr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a betegseg miatt van. Ha sokat ment a hasa, tuti, hogy a gyomra is rossz.
2015. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet nálunk is. A kislányom 11 hónapos, de nem akar semmit enni tápszeren kívül. Nagy ritkán kölesgolyót vagy kekszet, de ami kanalas azt két kanál után nem hajlandó megenni. Pedig korábban egészen jól haladtunk. Hasmenése volt neki is, kapott protexin restore-t aztán az helyrejött. De az evés az kínlódás. :( Remélem lesz majd jobb is.
2015. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is gond az evés, kevesebbet eszik, mint 8-9 hónaposan, most lesz 1 éves és 2 hónapja szinte semmit nem hízik. Én csak most jöttem rá, hogy önállósodni akar és nem bírja elviselni, ha etetni akarom. Egyedül szeretne kanalazni pépeset, de nem tud még, attól ő még éhen halna, amit úgy meg tud enni. átálltunk darabos, felnőttes kajára, szakértő tanácsára azt eszi már, amit mi is, de ez se válik be nagyon, mert nem neki valók még. Csak 4 foga van, öklendezik a keményebb húsoktól, sajtoktól, azonnal elmegy a kedve az evéstől. Ami omlósabb, az szétmállik a kezében és a földön végzi. Etetni nem tudom, mert nem fogadja el a kezemből. Ő akar egyedül enni én meg az idegösszeomlás határán. De legalább rájöttünk, hogy nem anorexiás a gyerek, csak iszonyat akaratos és életre halálra egyedül akar enni és roppant sértő a számára, ha megpróbálom etetni. Egyébként így lehet anorexiás gyereket gyártani, mert halálra rémültünk és jött az erőltetés, tuszkolás, imádkozás, idegösszeomlás, ordibálás az evések közben...Na ezzel leálltunk. Annyit eszik amennyit akar és azt amit akar. Kész. Nem fog hízni még vagy 3 hónapig, amíg nem lesz elég foga a felnőttesebb kajákhoz és amíg nem tud önállóan kanalazni, én meg addig megőszülök, de mindegy. Legalább már megértettem, hogy nincs nagy baj és nem örökké fog tartani. Egy esetben tartana örökké, ha most belevernék a fejét a kajába, ahogy nagyapám tette az anyámmal.
2015. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!