Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy doki azért nem akar fogadni, mert előtte a kollégájához jártam?

Figyelt kérdés

Nekem mint páciensnek nincs jogom eldönteni, hogy melyik orvoshoz megyek? Neki, mint orvosnak van joga ezt megtagadni?

1 rendelőt használnak felváltva, előbb voltam az egyiknél, de nem voltam nagyon megelégedve, eléggé bunkó, gúnyos, figyelmetlen volt. Utána sokan ajánlották a másikat, hogy sokkal jobb orvos, kedvesebb is, így elmentem hozzá is. Kérdezte, hogy előtte hova jártam, én megmondtam, erre ő azt mondta, hogy így nem fogadhat, mert ez nem etikus. Kérdezem én, az etikus, ha elküldi a beteget?

Ez egy kicsi városka, itt nem bővelkedünk a nőgyógyászokban, most azért nem járhatok az egyetlen jóhoz, mert előtte már voltam másnál?


2015. jan. 17. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is így jártam egy nődokival. Azt mondta nem etikus. Meg mivel jó kollégák nem lenne fer a másikkal szemben, meg ilyen dumák. Hát nem tudom, ö bajuk, most harmadikat keresek. :s

Azt hittem csak én vagyok ilyen szerencsétlen orvosválasztás ügyében.

2015. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondhat nemet! A kórházban ahol amikor rendesen dolgozik, köteles fogadni! Viszont magánrendelésen+úgy hogy hozzá akarsz "csak úgy" járni, nem!
2015. jan. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na ácsi....igazat adok az előttem írónak,hogy ha kórházi akkor nem mondhat nemet,ha meg magán,akkor hát parasztság visszautasítani,de magával tol ki,nem veled. Ha meg kórházi hát bújjon el. A háziorvosom is felváltva használja a rendelőt,akkor most ha dokit váltanék mondja azt a másik,hogy bocs nem?
2015. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy nagyon magával tolna ki... Ha nemet mond, mert nem etikus, nincs rászorulva arra 5-10ezer Ft-ra.
2015. jan. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem hiányzik neki az igaz... csak éppen elterjed a híre a kismamák/ismerősök közt és máris nem szívesen mennek hozzá,ilyen hozzáállással... én se mennék.
2015. jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért egy ksimama nem csak 5-10 ezret hagy ott, főleg hogy fel is akartam fogadni orvosomnak a szüléshez.
2015. jan. 19. 19:03
 7/10 anonim ***** válasza:
na ez meg a másik. itt miskolcon is van olyan doki aki 12 ezret kér egy vizsgálatért. plusz a szülés is van min. 50. ha csak ezt összeadom minimum 4 UH vizsgálat ami már önmagában is ha 12-vel számolunk 48 meg legyen 50. majdnem 100 ezret bukna egy emberen ha ilyen tahó lenne.
2015. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztosan van elég betege, nincs rászorulva! Szíve joga! Híre terjed, hogy nem vállalta...ha nincs több doki, úgyis hozzá mennek!
2015. jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nem volt bunkó, kedves volt, csak azt mondta, hogy nem etikus, és nem teheti meg a kollégájával, hogy átveszi a betegét... Gondolom nem először fordult elő, hogy valaki át akart volna menni hozzá, miután a másiknál volt...
2015. jan. 20. 09:20
 10/10 anonim ***** válasza:
de ez szerintem akkor is olyan hülyeség... és ha az a 2 orvos lenne ott égen-földön akiknek magán rendelése van? nehogy már a kismamának 9 hónapon át rosszul kelljen éreznie magát amiatt hogy hogy viselkednek vele,meg kitegye magát ennek. csak mert szerinte nem etikus. a kismamát kéne nézni meg,hogy neki mi a jó,nem pedig azt hogy szerinte mi etikus... nem kell neki a másiknak tudnia arról,hogy te oda jársz. mivel két külön rendelés,szerintem nem tartoznak elszámolással egymásnak. nem házastársak.
2015. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!