Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A bébiételeket babavízben...

A bébiételeket babavízben főzitek, ha nálatok van benne nitrát? Meddig ha igen?

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
csapvizben fozok.
2015. febr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

csap vizet használok.

Azért az kicsit drága lenne ha mindenhez bébi vizet használnék. Inni is felforralt csap vizet adok neki, vagy abból készült teát.

2015. febr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gőzöm sincs, mennyi nitrát van a csapvizünkben.

mindig abból főztem, inni is azt itta forralva.

2015. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szintén csapviz párti vagyok. Nem mondom, néha szokott itthon lenni kis üveges babaviz, ha épp hirtelen kellene, de nem nagyon jellemző. Tökéletes a felforralt csapviz is, a kislányom nem teázik, ezt issza.
2015. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is van nitrárt a vízben. 15 hónapos a fiam, de vagy baba vízben főzök neki, vagy ásványvízzel. Amúgy is külön főzök neki bio alapanyagokból. Felnőtteknek is nagyon egészségtelen, babák mérgezést kaphatnak tőle, ami ha nagyfokú akár bele is halhatnak. Szóval nem játék. Védőnő tud adni papírt, hogy bevizsgálják a vízet, ebből megtudhatod mennyire fertőzött a víz.
2015. febr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
uuuuuuuristeeen elozo........regen is csapvizbol foztek amit felforraltak....vagy mondok jobbat:videken kutvizbol.:) es egeszseges emberek lettek beloluk...es ez a sok bio baromsag....no igen kell az egeszseges tapanyag meg minden...de mindentol nem lehet megovni.....az egesz penzlehuzas..
2015. febr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mennyire nitrátos a víz. Nálunk ihatná a forralt csapvizet, de mi inkább babavizet itattunk vele, mert még jól emlékszem, hogy gyerekkoromban mesélték, tilos a babáknak a helyi vizet adni, annyira nitrátos. Most ez lehet, hogy változott, én mégis féltem. Anyósoméknál tilos a csapvizet adni, ők az ország másik részében élnek. Igenis meghalhat a sok nitráttól egy kisbaba. A helyi vízműveket és a védőnőt kell megkérdezni. Én a főzést is babavízzel oldottam meg, mert szerintem felveszi a fővő zöldség.
2015. márc. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!