Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák! Ti hogy...

Kedves anyukák! Ti hogy készítitek saját magatok a bébiételeket? Miket főztök?

Figyelt kérdés
Kisfiamnál már elkezdtük 1 hónapja a hozzátáplálást. 4 hónapos elmúlt,3 gyerekorvos és a védőnő javaslatára 3,5 hónaposan kezdtük el. Nagy baba 7600 gramm és 65 cm. Már próbáltam rengeteg bébiételt,gyümölcsöset,főzeléket de nem nagyon ízlenek neki. Pár kanállal eszik belőle aztán annyi.A reszelt almát kifejezetten utálja. Étvágya amúgy van,tápszerből 180 ml simán megiszik.Ma gondoltam kipróbálom hátha amit én főzök az ízlene neki.Csináltam neki alma,répa,krumpli pürét. Nem győztem adni neki,annyira ízlett neki.Szóval akkor szeretnék én főzni neki a bébiételek helyett. Kérdésem az hogy ti mikor főztök?Reggel egy napi adagot,vagy étkezés előtt gyorsan?Le lehet fagyasztani amit főzök neki?Miket főztetek ennyi idős babának?Köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 7. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Én babám sem eszik üveges bébiétel,még megsem probáltam adni neki de nemis akarok! Minden nap főzök neki Délelött tizoraira gyümit adnék ha megenné ugyanis a reszelt almával miis hadilábon állunk :) viszont barack ,banán nagyon megy!Amugy még meggyet is adhatsz neki!

Ebédre főzléknek ,krumplit párositok valamivel!Eleinte sárgarépa,sütőtök volt teritéken mostmár (5,5 hónapos) Céklát heti egyszer ,meg brokkolit is kap a krumplijába!Cukkinit is lehet adni neki!Vagy pl sült almát sütőtökkel!

Uzsira vaniliás tejpépet keverek neki almával! Imádja :)

A zöldségeket mint brokkoli sütőtök előre megpárolom vagy sütöm és pépesítem majd jégkocka tartoba adagolom ugy fagyasztom le és majd mindig előveszek annyi kockát amennyi kell egy étkezéshez!Krumplit mindig aznap főzőm az gyorsan megvan!

2013. nov. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van letölthető babaszakácskönyv a neten, nagyon jó! Írd be a Google-ba: kismamablog babaszakácskönyv. PDF-es, szuper.

Sütőtök is ízleni szokott nekik! Azt adhatod almával, répával, krumplival. Paradicsomos krumpli is jó.


Én délelőtt szoktam főzni, dupla adagot, hogy másnapra is legyen neki. Fagyasztani is szoktam. Amiben nincs tej, tejföl, azt simán. Sütőtököt megütöm, azt is lefagyasztom. Ugyanolyan jó, mintha friss lenne.


Nálunk most a húslevesben főtt sárgarépa, krumpli , csirkemell összeturmixolva a sláger. Nagyon ízlik neki.

Bár ő 9 hónapos. :)

2013. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megnézem a baba szakácsönyvet.Azt nem írtam hogy a tejpépet amit még megeszik jóízűen.Nem is gondoltam rá hogy gyümölcsöt tegyek bele,e kipróbálom. Paradicsomos burgonyát hogy készítitek?
2013. nov. 7. 11:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Krumplit megfőzöm, aztán amikor megfőtt, a vizébe rakom pár percre a paradicsomot. Utána lehúzom a héját, kimagozom. Majd összeturmixolom a krumplival.

Lehet ízesíteni ha már ehet fűszereket - bazsalikommal.

Aztán majd később mehet bele sajt is.

2013. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En heti 1x foztem és akkor mind a 4 langon rotyog vmi. A teso másfél évvel idősebb így nincs idő minden nap . Be a melyhutobe és mindig van kaja.egyszerre kb 14-16 adag van.
2013. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tejpép finom gyümivel ,bármilyet tehetsz bele nemcsak almát ,én 60ml vizbe rakok neki 3 kanál port h sürü legyen mert ugye gyümi higítja és egy egész almát belereszelek,így lesz kb 170-180ml. Így legalább jóízűen megeszi gyümit is! Amugy nagyon nemérezni ki benne még igy sem h többségben van gyümi!

Viszont sztem ennyi idősen paradicsomot és húst még ne adj neki!Jó az amit a második válaszoló irt h paradicsom krumplival ,de várj vele még az ő babája már 9 hós azért! :)

2013. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 2 hetente álltam neki kb., akkor megfőztem többfélét, aztán pürésítve lefagyasztottam. A csirkemellet megfőztem, leturmixoltam, jégkockatartóban fagyasztottam, aztán mindig raktam 1 kockát az ebédhez. Én mindent lefagyasztottam. Alma-krumpli, répa-alma krumpli, cékla-krumpli, banán-barack, mikor nagyobb volt, brokkoli-krumpli, baba bolognai, stb.

Most már azt eszi amit mi, amiből úgy gondolom, lefagyasztok 1-1 adagot, és ha esetleg olyat főzök, ami nem neki való, azt kapja.:)

2013. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
édesebb az alma, ha nem lereszeled, hanem megfőzöd. én mindent megfőzök neki, összeturmixolom. sok mindenhez adok almát, hogy megegye, olyanhoz is, amihez nem annyira illik. a nyers zöldségeket fagyasztom neki, a kész kaját már nem, de végülis lehetne, de így biztos finomabb. 2-3 napra főzök neki kb. ne aggódj, még csak most kezdtétek, folyamatosan változik az ízlésük. lehet, amit ma utál, a jövő héten már megeszi. ha édesebbre akarod neki a papit, tegyél bele banánt. pl alma banán körte, megfőzve turmixolva, azt biztos szeretné.
2013. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Igazán sokat segítettetek,tök jó ötleteket adtatok.Több napra valót fogok készíteni neki én is.
2013. nov. 7. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!