Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz dolog ha a baba csak...

Rossz dolog ha a baba csak bolti bébiételeket eszik? Rossz anya az aki azt ad? Akincsak azt adott milyen evő lett a babája késöbb?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 12:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Ettől még nem lesz valaki rossz anya! De azért furcsa, hogy nem merül fel az igény az anyukában, hogy a gyerekének saját kezűleg készítsen enni. Viszont ha alapból nem tud főzni, akkor ez sem meglepő. Nem szabad elítélni egy anyát pusztán ez alapján!!
2013. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Én általában azt adtam az elején, aminek kizárólag az az oka, hogy nem bíztam meg a télen kapható zöldség-gyümölcsökben. Én nem tartom magam rossz anyának, sem ezért, sem másért. Magunknak minden nap főzök egyébként.
2013. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Vannak babák akik csak azt eszik meg. barátnőmnek mindkét kisfia ilyen volt. Mondta neki a védőnő hogy ne aggódjon nem ök az egyetlen babák akik csak azt fogadják el, ha nem is annyira gyakori de előfordul évente pár ilyen eset.
2013. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Én bio-t veszek, mert ebben megbízhatóak a gyümölcsök és zöldségek, ellenben a piaccal vagy a sarki zöldségessel. Nem beszélve a gyümölcsökről, amikor a téli hozzátáplálásnál csak alma van meg banán....A fiam 11 hónapos 1 hónapja vegyesen kapja a bio bébiételt a saját főzésűvel és kap már a gyümölcsösökhöz, almát, banánt, cseresznyét. A csirke hús és máj saját, házi. Majd ha lesz kerti zöldségünk, akkor kapja a saját készítésűt. Addig boltit, pláne hipermarketeset nem.
2013. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem érzem rossz anyának magam! Pedig az én lányom álltalában csak az evett minden nap egy éves koráig! És nem azért mert nem főztem neki,hanem mert amit én főztem csak öklendezett tőle meg kiköpte! Csak az üveges kajcsit volt hajlandó megenni! Akkor lettem volna rossz anya ha nem adom oda neki mert hát akkor nem is evett volna! És sokáig volt olyan időszak is mikor az üvegesből is csak 3 variációt volt hajlandó megenni! De ez volt akkor! Aztán egyik napról a másikra átált mindent megeszik amit készítek neki!
2013. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Ez a kérdés már bennem is felmerült, sokszor adok neki bolti bébiételt, de mostanában már kezdegetek főzni neki, és azt veszem észre, hogy azt amit én csinálok nem akarja enni, nem is tudom miért, pedig beízesítem neki, és számomora tök fini, de neki nem kell. Úgyhogy én azt mondom, hogy ha csak ilyet kap mármint boltit, akkor a hazait nem eszik, ergo rossz evő. :) De azt nem gondolom, hogy valaki ettől lenne rossz anya, hogy csak boltit ad.
2013. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Elsö lányomnál felesbeföztem és bébiételeztem.

Jó evö volt, föleg zöldségeket most is nagyon szereti, nyeresen is.


Második lányomnál az elején csak föztem, és annyira bele utnam, hogy most 11 hó de csak bébiételt adok neki. Utálok füzni amúgy is, de a nagy 1 éves kora óta minden nap saját föztöt kap, így muszáj vagyok minden nap fözni (férjem nem eszik itthon). 2 fele meg még jobban utálok fözni. Szóval marad a bébiétel.

Kicsi már most minden evö, míg a nagy zöldséges de nagyon.

2013. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Miért lenne rossz, attól legalább biztos nem lesz baja, én is csak azt adtam.
2013. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem ezen múlik az édesanyai szeretet és gondoskodás... Ha telik rá az anyának, akkor miért ne adna pár hónapig. Én is adtam egy darabig és főzés helyett a babámmal foglalkoztam többet. Most már másfél éves, azt eszi, amit mi, pár hét alatt átszoktattam gond nélkül.
2013. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Két lányom van!


az első hiába főztem bármit 14 hós koráig csak az üveges bébiételt ette meg! utána viszont egyik napról a másikra csak az én főztöm...Ő ilyen kis különc válogatós makacs gyerek!


A kicsi életében kb másfél üveg bébikaját evett meg!13 Hós!Ő is érdekes volt, mert 8,5 hós korától csak a mi kajánkat ette meg, persze rendesen nem turmixolva.


Nálunk a nagy válogatós viszont amit szeret abból sokat eszik!A kicsi nem válogat,bármiből bármennyit megeszik!:)


Pedig ugyanúgy főztem (volna) mindkettőnek!

2013. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!