Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A 11 hónapos fiam tejérzékeny,...

A 11 hónapos fiam tejérzékeny, egyelőre nem tudni, melyik részére, így a laktózmentes receptek is kilőve! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Védőnő szerint adhatok neki tejtermék helyett növényi tejet, de szeretnék gyűjteni receptet uzsihoz és vacsihoz, olyanokat, amik nem tartalmaznak tejet (pl gondolok arra, hogy zabkása növ. tejből, kenyér falatkára vmi krém stb)

Ti mit készítetek?



2015. febr. 6. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon sok termék nem tartalmaz tejet, ehhez olvasnod kell. Én ezt csinálom már 4 éve, és másképp nem megy!

Már nem emlékszem, hogy mit ehet, és mit nem egy 11 hónapos baba, de valóban rizstejet (azt hiszem kókuszt még nem, de ebben nem vagyok biztos) és rizstejszínt használhatsz bármilyen ételéhez, amihez szükségesnek gondolod.

Tápszert nem kap a baba? Szokták javasolni tejallergiás gyerekeknek a tejalapú táplálék pótlására. Ezt beszéld meg a gyerekorvossal6gasztroenterológussal. Azzal is készítheted, amibe amúgy tejet raknál.

Én májból, főtt húsból készítettem szendvicskrémeket anno a fiamnak. Használj növényi margarint - én a LIGÁ-t szeretem a legjobban, bár sokan elítélik a margarinokat -, fűszernövényeket, főtt tojássárgáját.

A fiam nagyon szerette/szereti a "tejbe"grízt és rizst, a zabkását.

Arra figyelj, hogy a kenyerekben is lehet tejpor!

Én pl. a zsemlét, ha csak lehet megsütöm, ugyanúgy a kiflit.

Én vacsorára adtam főzeléket/mártást is a gyereknek, azokat is rizstejszínnel habartam be.


Ha esetleg már konkrét kérdésed is lesz, mikor már belejössz egy kicsit, írj nyugodtan!

2015. febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!