Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most miért nem megy a hozzátáp...

Most miért nem megy a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

Ötleteket, tippeket szeretnék kérni.

Valamiért nem megy a hozzátáplálás.

Boti lassan 7 hónapos. Az elején nehezen ment a kanalas evészet, gondolom új volt neki a helyzet.

Aztán szépen belejött, olyannyira, hogy napi 2x tudtam neki pépeset adni kizárólagosan, szóval nem kellett mellé tápszer. Igaz, hogy minden evéskor morog, de szerintem tőlem tanulta, mert minden kanálnál hmmmmm-ögök. :-)

Most meg ott tartunk, hogy kb. 5 kanál után elkezd sírni, krokodilkönnyeket hullat, sőt, van hogy már akkor sír, ha meglátja a kezemben a tálkát-kanalat. Ilyenkor muszáj vagyok neki tápszert adni, mert éheztetni azért nem akarom és túlságosan erőltetni sem a kanalazást. Viszont nem örülök neki, hogy ami eddig tök szépen ment, az most ilyen problémás.

Attól tartok, hogy máris sikerült vele megutáltatnom a kanalas evést.

Pedig van, hogy 2 kanállal eszünk, egyet neki adok, bele is trutyizhat a kajába. Ismeri a tálkáját is, azzal is engedem játszani.

Ötletem sincs, mi lehet a baj, de elkeserít, hogy semmi kanalas kaja nem oké neki... :(



2015. febr. 7. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
ne keseredj el, annyian írták itt is,hogy van aki egy éves korig alig akart enni,ráér még. esetleg addig is táp alapból gyümis tejpép?
2015. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lehet forrón adod mostanság(én babámnak a csak meleg is forró szokott lenni, szinte szobahőmérsékletűen kell adnom)


vagy ínye, torka fáj


vagy új ízeket adsz


vagy betegség kezdete

2015. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is fogzásra tippelnék, akkor szokott ilyen probléma lenni
2015. febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor most mi legyen a teendő? Hanyagoljam a kanalazást, vagy azért minden evésnél bepróbálkozzak vele?
2015. febr. 7. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:
igen próbálkozz azért vele, én ilyenkor volt hogy a főzeléket kihagytam mert azért annyira nem rajongott, viszont a tejpépet-gyümölcsöt nagyon szerette, szóval volt hogy főzelék helyett is olyat adtam neki amit tudtam hogy szívesen eszi, és ha keveset evett abból is, akkor pótoltam még tápszerrel
2015. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!