Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Zsemlét milyen módon adjam...

Zsemlét milyen módon adjam oda neki?

Figyelt kérdés

Pékárut még nem evett.

9 hónapos, négy foga van (alsó-felső metszők). Hat hónaposan leharapta egy babapiskóta felét és eltűnt benne, utána jó ideig nem volt merszem olyan ételt adni, amit harapni kell.


Zsemle van itthon és nézegettem, hogy milyen formában adjam oda neki? Tépjek le a héjából, szedjem le a belét és úgy? Nem tud nagyobb darabot leharapni, ami a torkán akadhat?

Vagy adjam oda egybe és kezdje el rágni, nyálazni ismerkedésképp?


2015. febr. 10. 18:30
 1/8 anonim válasza:
szerintem még túl fiatal egy zsömlét megenni.max tejbe mártva darabokban.(amúgy remélem,hogy jól olvastam hogy gyerekről van szó)
2015. febr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

9 hónaposnak tejet még nem adnék :)

Akkor vízben megáztatom. Köszönöm a tippet!

2015. febr. 10. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem áztatnám. Odaadsz egy kis darabot a kezébe és ott vagy mellette. Meg kell tanulni rágni minden szülői félelem ellenére is.
2015. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tejbe? Na ne már...


Szerintem próbáld kiflivel. Ketté töröd és elrágogatja. Az enyém pl imádta. :)

Ha csak zsemle van, akkor szerintem simán törd félbe.

2015. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Félbetörtem és a kezébe adtam. Végig ott voltam mellette így ha esetleg nagyobbat harapott kivettem a szájából. Kislányunk amúgy szívesebben ette, könyebb volt neki.
2015. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na, végül is óvatosságból beáldoztam egy egész zsemlét. Nagyon vicces volt, teljesen rákattant. Rágta, szívta, valamennyit le is reszelt belőle.

A morzsáktól féltem, hogy fuldokolni fog, de meglepően ügyes volt.


Amúgy ezzel most nem etetni akartam, csak ismertetni a rágható kajákkal. Egész jól ment. Köszönöm a tippeket!

2015. febr. 10. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Cuki :) Örülök h simán ment minden :))))
2015. febr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a uyemléből pici falatokat csipkedtem, azt odatettem elé az etetőszékbe a tálcára ugy ette . Betette a szájába megrázta picit lenyelte. De tényleg csak egész pici falatkákat nagyon édes folt mikor ette :) ( nem áztatta, semmibe :)
2015. febr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!