Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek kisgyermeke ( 1-2 év...

Akiknek kisgyermeke ( 1-2 év közötti) nehezen vagy kevés gyümölcsöt- zöldséget fogad el, milyen módon csempészitek az étrendjébe, ill. táplálékkiegészítőt használtok-e emiatt?

Figyelt kérdés
2014. aug. 16. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves múlt júniusban, sem zöldséget sem gyümölcsöt 1 éves kora óta egyszerűen nem hajlandó nyersen enni. Gyümölcsszószban, levesben, főzelékben megeszi (de úgy ugye nem sokat ér), nyersen viszont semmilyen módon nem hajlandó megenni. Cebion multivitamint kap.
2014. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyik kollégám csinált pl. kókuszgolyót úgy, hogy reszelt bele sárgarépát. ízén nem lehetett érezni, meglepően finom volt, és a gyerekkel észrevétlenül zöldséget etetett.
2014. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én világ életemben utáltam a zöldség-gyümölcsöt, anyu a mai napig meséli hogy mindenbe zöldséget reszelt, hogy ne vegyük észre és megegyük. Pl csinált fasirtot, reszelt bele paprikát és répát.

Másfél éves kisfiam imádja a zöldségeket és gyümölcsöket, jobban mint bármi mást, de ha nem szeretné én is mindenbe belereszelném. Pl süthetsz babakekszet (vannak fent a neten receptek) amibe hol ezt hol azt reszelsz. Akár muffint is csinálhatsz reszelt zöldséget belecsempészve, vagy apró gyümölcsdarabokat dobálsz bele. (másfél évesemnek én adok muffint ha sütök)

Süthetsz akár pogit is zöldségekkel megturbózva, vagy a fasirt is jó ötlet, kisfiam nagyon szereti, annyi hogy én nem reszelek bele zöldséget.

Vannak a neten szendvicskrémek májból, húsból, ha az ilyesmit megenné a gyerkőcöd akkor azokba is csempészhetsz zöldséget. Valószínüleg a hús íze elnyomja a zöldség ízt.

2014. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
krémekbe teszem, pl. sárgarépakrém, "csokipuding" avokádóból, padlizsánkrém, sült paprika
2014. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!