Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól kezdjem hozzátáplálni...

CsAnita23 kérdése:

Mikortól kezdjem hozzátáplálni (és mivel kezdjem) 3 és fél hónapos kislányomat? Tápszeres,160ml-t eszik 3 óránként. Tiétek mennyit eszik?

Figyelt kérdés

#babahami
2015. febr. 17. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszem, mennyit evett. 4. hónap előtt egy hétel adtam neki baracklevet kóstolásra, kb 2 fél kávéskanállal. Akkor volt barack szezon, ettem, megkóstolta. 4. hónap után vettem üveges őszibarackot és azzal kezdtük. Aztán üveges sütőtökkel folytattuk, majd krumplit főztem és azt a tökkel stb. Almát is kapott, de az megdobta a gyomorsavát és igazából nekünk a székletlazítás si cél voltm nem csak a hozzátáplálás, azért kapott először barackot és s.tököt.

Almával szoktak kezdeni és krumplival azt hiszem.

2015. febr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem anyatejes volt, de nem hízott megfelelően, írattunk neki tápszert is de nem fogadta el a cumisüveget, 3.5 hónaposan kapott barackot na azt nem kellett kétszer mondani, hogy egye meg. Kb. 1 hónapig próbáltuk tápszerrel, lefejt tejjel "tömni" , de nem kérte csak amit szopizott és az ételeket (barack, alma, sütőtök, répa) 3,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, 8 hónapig szopizott, 8 hónapos korától csak "normál" ételt evett (vízben főt zöldség, hús, gyümölcsök, néha bébi étel) 11 hónapos korától azt eszi amit mi. Soha nem volt beteg még 1,5 éves múlt.
2015. febr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mármint 8 hónapig szopizott, de 3.5 hónaptól 8 hónapos koráig kapta a normál ételeket is szopi mellé
2015. febr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4 hónapos kort várd meg, aztán lehet almával kezdeni. Eleinte kóstoltatni, aztán ha partner benne, akkor 1-2 hét alatt egy étkezést ki lehet váltani.
2015. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően gyarapodik a súlya, ne siess vele. Ráérsz a 4, de akár az 5 hónapot is megvárni, és akkor is csak kóstolgasson, ismerkedjen az ízekkel: alma, meggy, őszibarack, krumpli, sütőtök, cékla az elsők. Étkezést kiváltani bőven elég 6 hónapos kor körül.
2015. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3,5 hósan 120 ml tápszert evett a lányom 4 óránként. Én is azt mondom ha nincsen semmi kifejezetten nyomós indok a hozzátáplálás elkezdésére akkor ezt a 2 hetet még bírd ki. Utána almalével érdemes először kóstoltatni (3 nap legyen minden újnak a bevezetése hogy azalatt az idő alatt kiderülhessen hogy nem e allergiás valamire). Egyszerre csak 1 fajta új ételt adj neki. Először alma, krumpli, sárgarépa, sütőtök, őszibarack, körte, avokádó, banánt lehet bevezetni.
2015. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindenképp várok még 2 hetet
2015. febr. 18. 04:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!