Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Fiam 6hónapos. Még nem szeretn...

Fiam 6hónapos. Még nem szeretnék neki tehéntejet adni, illetve azzal főzni, helyette használhatok rizs- vagy szójatejet?

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos GMO-mentes szója gyakorlatilag nem létezik, a rizstermesztés meg az egyik legnagyobb vegyszerfelhasználó, szóval én nagyon meggondolnám, hogy adom-e. Ettől függetlenül, hogy adható-e ilyen idős korban, azt nem tudom sajnos. (Kecsketej nem játszik? Az hasonlít legjobban az anyatejhez.)
2015. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Az én gyerekeim tehéntejen nőttek fel, és nem lettek betegek. A tápszergyárak tudósai ellenzik a tej adását, hogy nekik több hasznuk legyen.
2015. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én tápszerrel főzök neki tehéntej helyett.
2015. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy tápszerrel lehet ételeket készíteni. De az elkészített tápszert nem szabad főzni. Csak hozzákeverni az elkészített ételhez.

Egyébként én a fiamnak soha nem csináltam így a kajáját. A tápszert megkapta amúgy is. Mitán bevezetésre kerültek a tejtermékek, akkor kezdtem habarni a főzit, először joghurttal.

2015. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tápszert adj neki. Ahogy írták, a kész tápszert tedd a kajájába. Ne is adj neki tehéntejet 1 éves koráig.

Egyébként a szamártej szinte teljesen megegyezik az anyatej összetételével. Már persze, ha tudsz beszerezni.

Miért nem akarsz tápszert adni neki?

2015. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Miért nem a gyermekorvost vagy a védőnőt kérdezed erről?

Szerintem csak Nekik van kompetenciájuk ebben a kérdésben!

2015. márc. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szója a fermentálás folyamán rákképzővé válik,különösen hererákot okozhat.A tehéntej sem egészséges már,de a kezeletlen forralt tej valamivel jobb,mint a szójatej.Hát igen,ha nincs 1 kis veteményesünk,nagy dilemma,mivel etessük gyermekünket!A napokban volt az újságokban,hogy egy kisbaba,majdnem meghalt,mert a céklában nitrit-nitrát volt.Úgy került piacra,hogy a termelő nem várta meg,míg kimegy belőle a kemikália,egyből piacra dobta.A bébiételek sem megbízhatóak már,abban is van már méreg,volt,hogy olyan nagy dózis,hogy vissza is hívták a boltokból.Vásárolj bio csíráztatható magokat,otthon csiráztasd ki-a neten találsz róla ismertetést,videót,s azt összeturmixolva tedd a gyerek kajájába,így immunizálódik a gyermek.
2015. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Egy 6 hónapos gyereknek nem immunizálásra van szüksége, hanem arra, hogy ne kerüljenek még a szervezetébe potenciális allergének. A tehéntejet és a szóját én sem javaslom. A rizsnyák szóba jöhet.

De igaza van azoknak, akik azt mondják, hogy készíts olyan mellétáplálás ételeket, amiket már ehet, és adj másik étkezésnél tápszert.

2015. márc. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sanyika89 válasza:
Az én keresztlányom kecske tejen nőtt fel. Állítólag jó, de azért kérdezz meg egy hozzáértőt.
2015. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!