Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hós tápszeres babámnak...

4,5 hós tápszeres babámnak használhatok rizst az ételek sűrítésére? Sima "A" rizs jó erre?

Figyelt kérdés
Már eszik almát, barackot, répát, sütőtököt, céklát, gesztenyét és eddig krumplival sűrítettem, de kicsit feldobnám neki rizzsel az ételeit. Szerencsére mindent szeret :)
2010. jan. 14. 23:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
Elég baj már az is, hogy ennyi mindennel teletömted a szerencsétlent. Szépen megadsz neki mindent alapot, hogy egészséges felnőtt váljon belőle... :S Mielőtt elkezdtél volna hozzátáplálni, talán nem ártott volna utánanézni annak, hogy milyen következményei vannak a baba bélrendszerére, és egész egészségére nézve. És a legnagyobb baj, hogy ezek nem rögtön jelentkeznek, hanem akár évek múlva. Úgyhogy én a helyedben nem gondolkodnék még a rizsen is.
2010. jan. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Sztem is eléggé belehúztál.Ha azt veszem,h pár napig kóstoltatni kellene minden új ételt...vagy nem tetted meg,vagy már igen korán elkezdted a hozzátáplálást(ami valóban nem túl szerencsés a fejletlen bélbolyhok miatt).Elvileg rizst lehet adni 4 hós kortól,de én a babadesszertet ajánlanám(abban van,megfelelően feldolgozva,megfelelő minőséggel)
2010. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ha csak bunkó módon tudtok hozzászólni, akkor inkább tartsátok meg magatoknak!

Bár nem részleteztem, de a babám súlyosan tejfehérje allergiás és a gyógytápszer amit kap (Neocate) borzasztó ízű, minden etetés kínszenvedés már 2 hónapja. 3 hónapos koráig tudtam szoptatni, de akkor is csak pótlással. A hozzátáplálást 3 hete kezdtem az orvos tanácsára, mert a babám nem gyarapodott.

Úgyhogy az ilyen tuskó emberek véleménye, amilyenek ti vagytok baromira nem érdekel, én örülök neki, hogy látom boldogan enni a babámat és most már gyarapszik is. Örüljetek, hogy nektek nem kellett ilyen korán elkezdeni! Parasztok.

2010. jan. 15. 00:24
 4/19 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig mindent 3 napig kóstolt és mikor nem lett baja, akkor kapott egész adagot és egyenlőre az ebédet váltottam ki, többet nem is akarok.
2010. jan. 15. 00:27
 5/19 anonim válasza:
100%
szia! mi is korán kezdtük a hozzátáplálást,4hónapos volt. kevés volt a tejem,a védőnő azt mondta a tápszerrel csak bezavarnánk és egyáltalán nem szopizna többet. most 6 honapos és ,hangsullyozom a támadások miatt hogy az orvosunk azt tanácsolta hogy kezdjem el a lisztes dolgokhoz is szokatni. ja és rizst én is használtam neki,a rizs amugy sem egy alergén dolog) max méregtelenítő..... én mindig megdaráltam úgy olyan mint aliszt....sok egészséget nektek))))
2010. jan. 15. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

szia szerintem is adhatod.

Más: az én babám is tejérzékeny és mi a pregomint használjuk tápszernek. A kisfiam nagyon szereti. receptre 370 Ft körül van 1 doboz. esetleg próbáljátok ki.

2010. jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Bocsi, offolok:

Az én babám Pregomint eszik négy hónaposan, de a dokink nem engedi még a kóstoltatást sem, pedig szerettem volna.Jól teszed, hogy adsz neki mást is, mert tényleg egy kinlódás az evés.Én is alig tudok beletuszkolni pár milit már 3 hónapja:(

2010. jan. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A 2.válaszoló vagyok.Sztem én normális hangnemben írtam neked(egyáltalán nem ítéltelek el),és azt is megírtam,h milyen formában adnám a rizst.És a 2 gyerekem közül a kicsi szintén érzékeny,igaz,közel sem ennyire.Szval,ha én nem sértegettelek,nem pocskondiáztalak,te se tedd!
2010. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a rizzsel sűrítést 6 hónapos kor után javasolják, addig marad a krumpli... De hidd el, nem fogja addig sem unalmasnak találni az étrendjét!

Amúgy egyáltalán nem sietted el a hozzátáplálást, ha tápszeres volt a babád.

2010. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Hiába...fáj az igazság.Védd csak magad,akkor is ártasz a gyereknek.Elvileg 6 hós koráig csak kóstoltatni szabadna...de mindegy.
2010. jan. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!