Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most akkor kezdjem el a...

CsAnita23 kérdése:

Most akkor kezdjem el a hozzátáplálást vagy még nem?

Figyelt kérdés
Kislányom 4-én lesz 4 hónapos. Tápszeres baba. Már teljes zavarban vagyok. Valaki azt mondja, hogy 4. hónaptól mehet a hozzátáplálás, máshol viszont azt olvasom, hogy ne kezdjük el 4 hónaposan mert tönkretesszük a baba gyomrát. Most akkor mi az igazság?
2015. febr. 23. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor érdemes előszedni az anyai ösztönöket.

Lányom tápszeres volt, és 4,5 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást, mivel nem igazán fejlődött jól, és úgy gondoltam, hátha a "rendes" ételek jobban bejönnek majd neki. S így is lett, sokkal jobb étvágyú lett a gyümölcsök-zöldségek bevezetése után, mint simán tápszeresen.


De pl. unokahúgom 7-8 hónapig semmit sem fogadott el, csakis tápszert, és szépen fejlődött.


Most mindkét lány, egészséges, szépen fejlődő 5 éves. Semmi bajuk, és semmi különbség nincsen köztük igazán.

2015. febr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

6 hónaposan kell kezdeni addig nem érett a gyomruk emésztésre


tévhit, hogy a tápszereseket hamarabb kellene

2015. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%
*nemis értem miért rohan minden anya amúgy..
2015. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pl. nem akartam sehová sem rohanni, csak sajnos a babám nem hízott megfelelően. Ekkor a gyerekorvos javaslatára megkezdtem a hozzátáplálást. Babám 5 hónapos volt ekkor.


Ha teljesen jól fejlődött volna, akkor bizonyára nem jut eszembe a hozzátáplálás. Bár bevallom, már nagy gyerek és semmi, de semmi baja nincs, úgyhogy nem hinném, hogy az 5 hónapos korában megkezdett hozzátáplálás mélyen kihatott volna a jövőjére. De legalább akkor jobban fejlődött, tehát neki bevált.


Ha a babád jól fejlődik, akkor várj még. Valóban nem kell rohanni, viszont kétségbe sem kell esni, ha 6 hónap előtt megkezdi valaki a hozzátáplálást (persze nem 2-3 hónapos korra gondolok).

2015. febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!