Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi legyen az első étel amit...

Mi legyen az első étel amit adjak neki?

Figyelt kérdés
6 hónapos eddig csak szopizott
2015. febr. 9. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Alma, sütőtök, répa, krumpli. Ezek szoktak lenni az elsők között. De a neten is találsz egy csomó hozzátápálási táblázatot.
2015. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Persze betartva a fokozatosságot. Első nap csak egy picit, pl alma levét, vagy 1-2 kanál almapürét. Minden ételt csak fokozatosan, így észreveszed ha valamire esetleg allergiás.
2015. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. febr. 9. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Én almával kezdtem a hozzátáplálást, ahogy az első írta, először csak egy-két kanál levet, fokozatosan bevezetve. De választhatod a sütőtököt is, főzve, turmixolva. A krumpli és répa is az elsők között adható, de magában nem olyan finomak, így szerintem érdemes ezekkel megvárni, míg már egy étel be van vezetve, és azzal keverni.
2015. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elkezted???Mi tegnap keztük, pár kanál almalével, de nagyon nem tetszett neki:) Ma a cumisüvegébe raktam kb 20ml-t, akkoris fintorgott, többször is kínáltam, nem akart belőle inni. Este már nyűgös volt, hisztizett és odaadtam neki, elkezdte inni és meg is itta mind, azon aludt el :) Szerintem hnap vagy hnapután megpróbálom pürébe is.
2015. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

bocs, hogy beleszólok, de a fokozatosság mellett még két fontos dolog van. egyik, hogy ne add cumisüvegbe akkor sem ha el vagy keseredve. most nem is az ízek a lényegesek hanem a kanál használata, hisz eddig szopta az ételt, nagyon nehéz megtanulnia, hogy a kanálról ne leszopizza hanem bekapja és lenyelje :) viszont pont emiatt írják azt, hogy 6 hónapos korban el kell kezdeni, mert utána már nagyon nehéz lenne elsajátítania ezt a technikát...

a másik, és ez tényleg nagyon fontos, hogy ne adj neki új ízt este! mert ha fáj a hasa tőle, akkor egész éjjel virrasztotok. vagy ami ennél is rosszabb, ha allergiás, nem veszed észre, hisz éjjel nem nézegeted, hogy vannak-e pöttyök rajta, míg nappal egy peluscserénél, fürdésnél észreveszed. a fulladásos, torokbedagadós allergiáról nem is beszélve.

utolsó, ezekre figyelj! :)

2015. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elkezdtem a reszelt almát de nem igazán jön be neki. Kiskanállal adom neki a levét is.
2015. febr. 16. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!