Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy is van ez a tehén tej ügy?

Hogy is van ez a tehén tej ügy?

Figyelt kérdés
Ha 3 éves korig nem ajánlott tehéntejet adni a gyerkőcöknek akkor mivel helyettesíthetem ? Ez azt jelenti hogy se vaj ? Se túró ? Se joghurt ? A gyerekital oké mert megissza pohárból tej helyett. Viszont miből lehet csinálni tejbegrízt? Tejberizst ? Sajtos-tejfölös tésztát ? Kecsketej esetleg ? Úgy tudom az áll legközelebb az anyatejhez összetevőit tekintve...Tapasztalat?

2015. ápr. 2. 08:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Huhh köszönöm a sok választ,segítséget! Így már tűrhetőbb,érthetőbb :)
2015. ápr. 2. 10:39
 12/15 anonim ***** válasza:

dehogy láttam,nem is azt írtam. csak egy elképzelés volt,ha nem adnánk semmi tejterméket,hogy nézne ki :-)

2es

2015. ápr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Minél feldolgozottabb egy tejtermék, annál kisebb a tejfehérje tartalma.
2015. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha van allergiás a családban, akkor minél később kell bevezetni. Asztma, egyéb ételallergia esetén is javasolják, hogy később kapjon csak tejet, helyette tápszert. Nálunk nem volt ilyen, ezért 1 év után kapott először tejet, de előtte már adtam neki joghurtot és sajtot, túrót. Ezekkel érdemes kezdeni, apró lépésekben, hogy tudjuk figyelni a szervezete reakcióit. Ha nincs gond, utána jöhet a tej. Vagy tápszert kap, vagy teljes tejet vízzel hígítva. Forralni való házi tejet veszünk, azt vízzel hígítjuk 1:1 arányban, mert hígítatlanul magas a fehérje és kalciumtartalma, megviseli a szervezetét és a veséjét. 3 éves korig így ajánlatos. Amíg nem iszik tejet, addig a többi tejtermékből elégséges kalcium jut a szervezetébe. A vaj is nagyon egészséges, ha nem viszik túlzásba.
2015. ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ilyen új etetési trendeknél mindig végiggondolom,hogyan is nőhetett fel annakidején mindenki tehéntejen. No meg azt is,hogy hol van màr az a kutatàs miszerint kb 5-6 éves korunkig tudjuk megemészteni a tejet,tehàt addig kellene csak inni...

Hm- hm vajon ennek lehet köze a bébi ételeket,tejitalokat, tàpszereket gyàrtó cégeknek??? À biztosan nem.


Nàlunk van laktózérzékeny 10 hònaposan kecsketej, semmi gond nem volt, sőt akkor nem volt tiltólistàn a méz sem ìgy azt is adtam majd nem sokkal később majdnem megköveztek érte. Én lisztet sem adhattam volna1 eéves koràig, utàna màr féléves kortól lehetett adni. Ezeket nem hogy nem lehet,de nem is érdemes követni.

2015. aug. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!