Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy kezdtétek bevezetni a...

Hogy kezdtétek bevezetni a darabos ételeket?

Figyelt kérdés

Amikor már vannak fogak, és meg kéne tanulnia rágni a babának, hogy kezdtétek? Én annyira félek, hogy fulladozni fog, hogy alig merek adni neki darabos kaját... pedig már vannak fogai. Egyszer láttam egy kis gyereket, akinek adtak egy kenyérhéjat szopogatni és el kezdett fulladozni, mert egy nagyobb darabot lerágott...

Ti hogy csináltátok? Minden ötlet érdekel :) köszi!


2015. ápr. 10. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:

én 8 hósan vettem a 8 hósaknak való bébiételeket azokban vannak puha pici darabkák, így tudom hogy picire kell vágni, puhára főzni és csak itt ott legyen benne


de most 11 hós, még nemigen rág(6 foga van)de már sűrű darabkás ételeket is simán szétnyokod a szájában, lenyel, de a kezdet nem volt a legkönyebb, először visszaöklendezte,később nem ette tovább ha darabokkal találkozott, de talán 3. alkalomra már elfogdta norálisan

2015. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
puha répa, alma, krumpli darabokkal, kezdtem, hogy szokja, hogy a darabokat rágni kell. Aztán kifli csücsök, inkább a szárazabb típus, az nem lesz olyan nyúlós ha elázik. kenyérhéjat én is adtam neki, kb 10-11 hónaposan, szigorú felügyelet mellett! Mert bizony egyszer neki is megakadt. De ezt nem nagyon lehet kikerülni, ez szerintem mindenkinél előfordul egyszer-egyszer, gyorsan és határozottan kell cselekedni. A babapiskóta talán jobb választás, mert az szinte szétolvad.
2015. ápr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az én fiamnak két foga van alul, 8 hós. én is lassacskán szeretnék neki adni darabosabbat, de ahogy te is és az előző válaszoló is írja, öklendezik és nem eszi...ha adok neki kekszet, kenyér héját, vagy almás...stb kicsit csámcsog rajta de azonnal eldobja, tehát így sem kell neki. kicsi türelem. majd "megérnek" rá :)
2015. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pufival és banán darabokkal kezdtük 7 hónaposan.Simán ment megy most is nem is szereti már a pépest.Csak 4 foga van.
2015. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nagyfiamnál próbáltam 8 hónaposan 8 hónaposoknak való bébiételt adni párszor, illetve amit főztem azt is hasonló állagúra készítettem de öklendezett, és egyszer csak 11 hónapos korától mindent szépen megevett pedig már féltem hogy pépeken fog felnőni. Nem erőltettem, hetente 1-szer kipróbáltam hogy mit szól a darabos kajához, egszer csak elfogadta. A kisebbikem szereti a darabos ételeket, már 7 hónaposan is szívesen ette a puha répát, a fogaktól függetlenül (metszőfogakkal nem lehet rágni, ők még az ínyükkel nyomják szét a falatokat). Érdemes kipróbálni az Abonett-et, az szétázik a szájukban, de harapni is lehet.
2015. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok! :)
2015. ápr. 10. 18:22
 7/7 mendez ***** válasza:
Az én kislányomnak 11 hónaposan bújt ki az első foga. 7 hónapos korában, amikor néhány tejtermékkel elkezdtünk ismerkedni,akkor kockasajtot adtam neki, egész pici darabkákat.Azt már forgatta a szájában, szokta a mozdulatot. Apránként a sajthoz icipici kenyérdarabkát adtam. Tulajdonképpen így tanítottam meg a rágásra, a kenyérdarabok nagyságát növeltem. Aztán jött minden más. :-)
2015. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!