Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babátoknak adtok...

Anyatejes babátoknak adtok (adtatok) tejpépet? 6 hónapos a kislányom és úgy érzem estére már nem elég a tejci.

Figyelt kérdés
Ezért gondoltam, hogy adnék neki egy kis tejpépet. Tápszert nem szeretnék.
2014. nov. 5. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, adtam, 5 hós korától. Kevés volt a tejem.
2014. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
A tejpép az egy kanalazható állagú, ízesített/cukrozott tápszer. Én nem ellenzem, azzal próbáltam hízlalni az amúgy is tápszeres lányomat, de egy normál súlyú anyatejes babának semmi szüksége rá. Ha az anyatej valóban nem elég, akkor viszont kell tápszert adni. A tejpépet egyébként nem utolsó étkezésre szokták adni.
2014. nov. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Adj neki nyugodtam. Van olyan is ami kifejezetten estére van. Kislányom is kapott, szereti is nagyon.


Amúgy nem értem miért írják h hízlal kislányom kicsit sem hízott ezzel többet mint előtte. Sztem csak riogatás. Én mindig fél adagot adtam/adok +1 gyümi.

2014. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 piroska és a farkas ***** válasza:
Én Nestlé folyékony tejpépet adok neki, vaniliásat, ebben elvileg nincs hozzáadott cukor, a többi ízben van. Estére kap egyet, mert nem volt már elég a tej. 6 honapos korában kezdtem. Nem hízik tőle, csak a normál mértékben.
2014. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

3 gyerekem van, mindet tudtam szoptatni 1 éves korukig. De én is úgy voltam, hogy amikor azt láttam, már nem elég laktató az anyatej estére, mert újból sűrűbben felkel éjszaka, akkor inkább adtam szilárd ételt estére.

Úgy csináltam, hogy fürdés előtt egy kis tejpép, majd fürdés után szopi. Kitapasztaltam, mennyi adag tejpép kell ahhoz, hogy nyugodtan aludjon, de azért a szopi is meglegyen, kezdetben nekünk úgy egyharmad adagnyi tejpép mellé még szopiztak bőven. Később már olyan 8-10 hónapos korukban jött más szilárd étel is vacsira, krumplipüré, főzelékek, de az esti szopi is ugyanúgy megmaradt. Tápszert én sem szerettem volna adni, így nem is volt rá szükség. Legkisebbem egész 15 hónapos koráig szopizott, nemrég hagytuk abba.

Én azt javaslom, ha kipróbálod a tejpépet, nagyon kis adagokkal kezdd, ne lakjon jól vele, ne vegye el a kedvét a szopástól, és majd fokozatosan növeled az adagot, ha jónak látod. Ne hagyd el az esti szopit semmiképp, a többi étkezés is szopás legyen, a hozzátáplálást gyümölcs, főzelék, szopás után kínáld. Amint csökkenteni fogod a szopások számát, egyre kevesebb tejed lesz. Ezért minél többször szoptass napközben, még ha az estit ki is egészíted tejpéppel!

2014. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!