Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejpépet mikor lehet bevezetni...

Tejpépet mikor lehet bevezetni? Vagy mit ajánlotok? 5 hónapos baba pár napja reggel korábban kel.

Figyelt kérdés

Csak anyatejes 5 hónapos babám-tegnap töltötte- pár napja jóval korábban kel, mint szokott. Eddig is előfordult, hogy egy-egy nap korábban kelt, de két egymást követő nap nem. Általában 5-6-ig bírta reggel, de mostanában 3-4-kor ébred. Este 8-9 között fekszik, legtöbbször 8.30-kor.

Csúsztassuk símán csak a lefekvést? Mondjuk szerintem este már nyűgös, csak túlhúznám szegényt. Várjak még pár napot, hátha javul, vagy próbálkozhatok bevezetni reggel tejpépet és mikor már megszokta estére átcsúsztatni? Szopi után természetesen, tehát nem kiváltani akarok, hanem pluszt adni.


2015. máj. 10. 07:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én már adtam neki 5,5 hósan pont emiatt. Védőnő lecseszett, hogy miért nem irattam fel HA-t, de mivel nem volt tejérézkeny senki a családban vettem neki a boltban és nyelte mint kacsa a nokedlit. elvileg hat hós kortól adhatsz tápit is simám, ami nem HA. Nyugodtan próbáld meg, ez mégsem cumisüveg meg táp, legfeljebb jól lakik vele.:)
2015. máj. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Angliában élek, itt ilyen HA-nincs szerintem. Ezek ilyen poridge-ok, vagy mik, van rizses is, majd megnézem boltban, pontosan mi van bennük, de lehet először felhívom a védőnőmet és kikérem véleményét. 2. baba, elsővel 4.5 hósan kezdtem nagyon lassan a hozzátáplálást, mert folyton pótolnom kellett a tejet.-lefejtem szopi után, aztán következő szopi után odaadtam. Valószínű akkor én rontottam el, mert hittem a nyomásnak, a sok okoskodónak, hogy fejnem kell, mert nem lesz elég tejem. 2 hónapos korától fejtem. 9 hónapig szoptattam. Most 2. babával eldöntöttem, hogy nem fogok, hát eddig nem is kellett. De most nem tudom, hogy próbáljak meg szaporító fejést alkalmazni-van fejőm, vettem, vagy kezdjek hozzá a hozzátápinak.
2015. máj. 10. 08:14
 3/19 A kérdező kommentje:
Van viszont Heinz-es, amit otthon is ismernek, első gyerekkel a Heinz termékeit is kipróbáltuk, meg a cow and gate-et, ezek jók voltak, és asszem, mikor először adtam neki pépet, akkor heinz-eset adtam. De nem is tudom, ő azt hiszem volt 6 hós, mert neki alvásával nem volt ilyen probléma.
2015. máj. 10. 08:17
 4/19 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a Heinz terméket itthon. Azt tudni kell, hogy ezek a pépek is tápszer alapúak, de nem baj, ha adod neki.


Nem biztos, hogy kevesebb a tejed, esetleg már nem laktatja úgy, nem lakik jól vele stb.

Első gyerekemnél nem volt ilyen probléma, de a másodiknál már igen. 4-5 hó között megállt a gyarapodásban, igaz, akkor 7 kiló volt, de aztán nagyon lassan gyarapodott, én emiatt kezdtem a pépet. Így utólag rájöttem, hogy a mi esetünkben már lehet tápszer kellett volna, csak nem akartam...De a pép is segített.

Én Milupásat vettem neki.

2015. máj. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
én is adtam már a fiamnak 5 hósan estére a tejpépet (4 evőkanállal) ő is anyatejes a mai napig (9hós) nyugodtan adhatod neki. de kérdezd meg a védőnőt gyerekorvost ha nem vagy benne biztos. Amúgy kedves első nem értem az okfejtésed a családba nálunk apuka laktóz érzékeny emiatt nem kaphat semmilyen tejterméket a fiam orvos utasítására 1-1,5 koráig de hogy tejpépet sem kaphatna azt nem mondta sőt tudja hogy eszi meg a bébi dessterteket engedélyezte csak. Akkor most nem tiszta mi is van pontosan.
2015. máj. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
én folyékony tejpépet 4 honapos kortol adtam a fiamnak. itt sokféle folyékony tejpép van- csokoládés, vaniliás, kekszes, croissantos, banános...stb stb izesitésu.
2015. máj. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wiky93 ***** válasza:
4hós kortól vannak tejpépek. Kislányom nagyon szereti, 10óraira kapja.
2015. máj. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Wiky93 ***** válasza:
Egyêbként az én lányom 7től 7-ig aludt 3hós kora óts (most 4,5 hós) de egy ideje 5:50, negyed7, fêl7 fele kel. Az estét én is szeretném kitolni, de nagyon nyűgös lenne. 6kor van pancsi, sokszor már itt nyűgösködik ha nem alszik előtte. Ez màr így marad.
2015. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

szerintem a fogzas miatt kel. egyebkent tedd ossze a ket kezed. az en fiam 7 honapos es meg egyetlen ataludt ejszakank sincs. mondjuk van mar 6 fogunk.

sinlacot irass az nem tapszer. de boltban is lehet venni.

2015. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kedves 5- os! En sem ertem a te okfejtesedet! Laktozerzekeny a gyereked, akibek 5 hos kortol adsz tejpepet, de orvos utasitasara 1, 5 eves korig nem kaphatna... en ezt nem ertem. Te mit ndm ertesz azon, hogy csaladunkban senki nem volt tejre erzekeny, sem allergias es ket hettel a hivatalisan adhato elott adtam a gyerekemnek sima pepet HA helyett? Hogy vilagos legyen, hat hos korig elvileg csak orvos altal felirt HA pepet adhattam volna, en meg adtam simat, holott a baba meg nem volt egesz hat honapos.
2015. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!