Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejpépet mikor lehet bevezetni...

Tejpépet mikor lehet bevezetni? Vagy mit ajánlotok? 5 hónapos baba pár napja reggel korábban kel.

Figyelt kérdés

Csak anyatejes 5 hónapos babám-tegnap töltötte- pár napja jóval korábban kel, mint szokott. Eddig is előfordult, hogy egy-egy nap korábban kelt, de két egymást követő nap nem. Általában 5-6-ig bírta reggel, de mostanában 3-4-kor ébred. Este 8-9 között fekszik, legtöbbször 8.30-kor.

Csúsztassuk símán csak a lefekvést? Mondjuk szerintem este már nyűgös, csak túlhúznám szegényt. Várjak még pár napot, hátha javul, vagy próbálkozhatok bevezetni reggel tejpépet és mikor már megszokta estére átcsúsztatni? Szopi után természetesen, tehát nem kiváltani akarok, hanem pluszt adni.


2015. máj. 10. 07:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha az apuka laktozerzekeny akkor sem ertem az okfejtesedet...
2015. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Szia. Az en kislanyom is tegnap volt 5honapos :) mar 4-5napja nem alszik ugy ahogy szokott. Este fel 10tol aludt reggel 7-8ig. Ehelyett mostanaban volt,h 2kor es 6kor is kelt. Masik nap fel 4kor,es 6kor megint,aztan delig semmi alvas. Nem ertem mi lehet...
2015. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A tejpép módositott tehéntejből van. Nyers tejtermékeket nem kaphat túró joghurt stb... azért az nem ugyan az.
2015. máj. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
[link] itt a vàlasz
2015. máj. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
ha tápszeres lenne,mondanám adj neki 4+ hónapos milumil tejberizsest. anyatejesnek még felesleges. nem azért kel korábban,de ha akarod próbáld ki. a napi rendszer mindig fog változni. 1 hónap múlva is, aztán még később,mindig változik majd,nem ugyanakkor kel 10 éves koráig :-) plussz lassan jön majd a foga is az is felkeltheti. ilyenkor már jobban mozognak,beverheti a fejét az ágytámlába,vagy felkelhet a pelusra stb
2015. máj. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Tegnap este éreztem, hogy nincs annyi tej neki, mint amennyit szeretne és ezt az utóbbi napokban egyre jobban érzem, de tegnap éreztem, hogy gond lesz, hát be is igazolódott, mert pár órára lefekvés után felébredt, hogy ő még éhes, szerencsére az egyik mellemben volt elég. 4:30-ig aludt, 6-6.5 órát így is átaludta. Ma reggel adtam neki egy kicsit, nem is tudtam volna többet, mert nem szoktam fejni, így nagyon kicsi jött ki. Ez azt írta, hogy 10 kanálhoz adjak 1 kanál port abból a tejből, amit szokott inni. Hát 4 babakanálnyi jött ki nagy nehezen, így csak fél kanálnyi port tettem bele. Több szerintem bevezetésnek nem is kell. De remélem pár nap múlva hozzászokok a fejéshez és kicsit több jön. Ha nem, akkor táppal kell csinálnom.

Szerintetek úgy jó, hogy ma, holnap és holnapután reggel adok neki kábé ennyit, vagy ha szerencsém van, akkor kicsit többet, aztán ezt átcsúsztatom estére úgy, hogy reggel fejek, ha ilyen kicsit tudok csak, akkor még nap közben is fejek hozzá, mikor több órát alszik és picikét nagyobb mennyiséget adok neki estére.

Szerintetek mást is adjak neki, ha ez be van vezetve, vagy várjam ki a 6 hónapot? Mert csak most 9.-én töltöttük az 5-öt?

Ma viszem méretni délelőtt, ott is megkérdezem.

De valószínű, hogy ez után már csak "romlani" fog a helyzet és úgy érzem, ez az esti nem elég dolog csak a kezdet, ami normális is, mert 5-6 hónapos korukra már nem elég csupán a tej. Szóval valószínű szerintem, hogy folytatnom kell az ételek bevezetését és nem várhatok vele még egy hónapot. Jól látom?

2015. máj. 13. 07:48
 17/19 anonim ***** válasza:
nem biztos,hogy romlani fog. ha megteheted,feküdj be pár napra az ágyba a babával,és a melleket cserélgetve szoptasd,hátha még lesz több tej. ha nem válik be, akkor igen egészísd ki a tejet,de ne a tej rovásásra. mindig szoptatás után adj neki amennyit még kér. (ha már bevezetted) amúgy milyen tejpépet adsz neki,hogy tejjel csinálod? csak sinlacot,vagy 7 gabonás pépet szoktak tejjel,a többit vízzel mert van bennük már tápszer. amúgy mennyiségre sok babának elég tovább is a tej,inkább azért adnak ilyen 6 hónap körül mert a vasat nem fedezi már. éjszaka kelsz fejni? ha nem,akkor az lehet a kevés tej oka :-( magamon is észrevettem,addig van rendesen amíg fejek éjjel is
2015. máj. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem fejek egyáltalán, több, mint 2 hónapja átalussza az éjszakát.

Most reggel adtam neki tejpépet, cow and gate a neve, de én külföldön vagyok, lehet azért nincs otthon ilyen. Azt írja rá, hogy baby rice- elméletileg valami rizspor szerű. Azt írja róla, hogy első tejpépnek nagyon jó. Ezt vagy táppal, vagy fejt tejjel lehet neki adni.

A védőnőtől reggel megkéredeztem mérés után, hogy mit gondol, elkezdjem e-nem mondtamneki, hogy reggel adtam neki- a hozzátáplálást, vagy várjak. A súly alapján azt mondta, hogy nem kell még elkezdeni, nyugodtan kivárhatom a 6 hónapot, csak tegyem most rá sűrűbben, mert lehet, hogy növekedési ugrása van, és mondtam neki, hogy most már oda-vissza megfordul és próbál mászni is. Azt mondta, akkor ezért van több energiára szüksége:D

Most is reggel keresztbe találtam a kiságyban.

Nagy felfedező, minden érdekli. Talán ezért kell a több energia. Hát nem tudom, megpróbálom többször szoptatni, meg reggel adni neki ezt a tejpépet, aztán meglátjuk mi lesz.

Köszi a válaszokat.

2015. máj. 13. 13:13
 19/19 A kérdező kommentje:
0.46kg-ot hízott 4 hét alatt.
2015. máj. 13. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!