Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anya nem támogat, de miért?

Anya nem támogat, de miért?

Figyelt kérdés

Életmódot váltottam,nem eszem lisztet,rizset,cukrot,keményítőt,olajos dolgokat,krumplit.

Már 1,5 hete ezt csinálom és mindennap belémköt. A testvéreim hájas disznónak hívnak, anya es mama is aztmondja soha nem fogok lefogyni. De én küzdök és folytatom amit elkezdtem. De anya nem akar venni olyan ételeket amivel ellensúlyozom az előbb felsorolt ételek hiányát ( zöldségek,gyümölcsök,tejtermékek) ,mit tegyek ekkor? Én szeretnék lefogyni,normal alkatú lenni,normálisan elni (178/88) . Adtok tanácsokat? Es arra h a testvereimet h kezeljem? (nem az nem mukodik h ne vegyem figyelembe ,mar 2 éve én avgyok a családban a hájas disznó)



2015. febr. 14. 20:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom, azért hájas disznóznak, mert kövér vagy. És azért váltottál életmódot, hogy lefogyj. Tehát ha folytatod a fogyózást, nem lesz több hájas disznózás :) Csak addig kell elviselned őket, amíg le nem fogysz.

Az ételekről meg annyit, hogy nehezen tudok elképzelni olyan háztartást, amiben egyáltalán nincs se gyümölcs, se zöldség, se tejtermék. Nézz körül, milyen alapanyagok vannak otthon, amik beleférnek a diétádba, és a neten rá tudsz keresni, ezekből milyen ételeket lehet készíteni. Ha meg tényleg nincs otthon semmilyen zöldség, se gyümölcs, se tejtermék, akkor vedd meg a saját pénzedből. Ennyit megér az, hogy ne hájas disznózzanak, nem? :)

2015. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem ad pénzt. 14 évesen nehez pénzt szerezni :D es arra fe hájas disznóznak h a poloim L meg M esek tehat nem nagy xxxl meg nincs is sok háj. Minden kormeretem száz mármandnem 90 alatt van :D tehat nem tudom mire fel
2015. febr. 14. 20:45
 3/17 anonim ***** válasza:
Mennyit tornázol?
2015. febr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindenki teheti meg,hogy egésséges maga általválogatott kaját egyen.Vagy mert kiszolgáltatott hejzetben van vagy mert nincs pénze.De azért így sem lehetetlen edd azt amit anyukád főz csak a felét a megszokottnak így is lehet fogyni és ne nassiz helyette igyál cukormentes gyümölcsteát.
2015. febr. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Részvétem, nagyon selejtes családod van, az egy dolog, hogy nem segítenek, de az tényleg visszataszító, hogy hátráltatni akarnak.


Van iskolapszichológusotok?

2015. febr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mit er a szichologus?! :O most komolyan? Az majd támogat egy 15 eves gyereket a fogyasban es vesz neki egészséges ételt?! :D majd biztos. Jelenleg is reggelire spagettit volt. Ebed valami pörkölt lesz tésztával. Közte meg torta. Vacsora meg nem is tudom mi. En nem ettem séma. Spaeggitbol se a tortából,de oly nehez h melettem eszik es meg mondjak hogy hümmm de finom. Stb.
2015. febr. 15. 11:48
 7/17 anonim ***** válasza:

Csak azért mondják hogy "hümm de finom" szerintem mert már direkt cukkolni akarnak...


az én anyum is ilyen.

én - 20-22 kgot fogytam (4-4,5 éve váltottam életmódot, max + 2 g jött vissza szóval -18-20 kg tartós fogyás)


az én anyum is ellenezte és tudom miért: mert ő is kövér, és ő is kipróbált már 100 féle diétát kezdve a narancs, tojásdiétától a 90 napos diétán át mindent kipróbált, hogy elhagyja a kenyeret, a tésztaféléket mindent de nem bírta... 1 hétig bírta maximum.


És rám meg féltékeny, hogy nekem igenis volt és van akaraterőm csinálni, ő meg minden 2. nap sütit süt otthon.


Már jobb, mert 2,5 éve elköltöztem Pestre, főiskolán tanulok, de amíg otthon laktam szörnyű volt sokszor. Direkt b*szakodott velem és direkt nem vett zöldséget meg gyümit... de cukros dolgokat, csokit azt tudott nekem meg a tesóimnak venni, hiába kértem hogy hozhat a tesóimnak csokit, de nekem ne csokit hozzon hanem 3 almát. Tudod mit csinált? Sz*rt se, hiába kértem 3 almát, ugyanúgy cukros péksütit vagy csokit hozott nekem.


Nincs valami kis spórolt pénzed? Tudom, hogy amit szülinapra, névnapra kapsz azt nem szívesen költöd zöldségre (vagyis én így gondolkoznék) de egy részét pl 30%át nyugodtan elköltheted zöldségre sztem.

Vagy apudtól nem tudsz kérni? Nagybácsi, nagynéni, egyéb rokon?

2015. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Segíthetne, hogyan beszéld ezt meg a szüleiddel!


Alkalmazhatsz sokkterápiát is velük szemben, odamész az asztalhoz, közlöd, hogy igazuk volt, egy selejtes szemét vagy, aki mindig mindenbe belebukik. Tudod, hogy tudják, a túlsúlyod rövidíti az életedet, s ők nyilván ezért tömnek egészségtelenebbnél egészségtelenebb kajával, várják, mikor patkolsz el végre. S te, mivel azért szereted őket, akkor is, ha ők gyűlölnek, mindent megteszel ennek érdekében, jól bezabálsz majd mindent, amit eléd raknak.

Adagnak meg vedd el az egész tálat, s mond nekik, hogy neked kell még dagadtabbá zabálnod magad.


Talán, ha így a szemükbe mondod, hogy mi is a probléma, hogy mennyire egészségtelen jövő áll előtted, talán fejbe kólintja őket.

2015. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, tornázz, az segít a fogyásban. És még külön költség sem kell hozzá, hiszen az iskolában van tornaóra, azon felül otthon is tudsz tornázni, futhatsz, sétálhatsz.
2015. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
4%

ő..pár lényegi dolgot kihagytál,mert ezt írtad-zöldségek,gyümölcsök,tejtermékek.

a legfontosabb a hús,tojás,zöldségek és a zsír.

gyümölcsök is mehetnek módjával.

a tej és a tejtermékek viszont nem tartoznak bele az egészséges étrendbe.

de általában azért szoktak ilyenkor piszkálódni a szülők,mert annyit látnak,hogy nem eszel.

ha rendesen ennéd szépen 3 óránként a húst,tojást zöldségeket,akkor nem piszkálnának.

de az teljesen jogos meglátás a részedről,hogy pszichológus nem ad lóvét húsra:)

ezért ide nem illő annak a válasza aki ezt ajánlotta.

sütni főzni párolni tudsz amúgy magadra?

2015. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!