Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Más is hisz még a régi módi...

Más is hisz még a régi módi elvekben? Létezik még ember aki baromságnak tartja nagy részét a mai hozzátáplálási nézeteknek?

Figyelt kérdés
Nekem elegem van már a cukormentes, bio, hipoallergén hülyeségekből és azokból akik fanatikusan hiszik, hogy csak ez a jó. Persze az arany közép út a legjobb, de megvonni egy fejlődő szervezettől mindent.. (Az agynak pl sok cukor kell a fejlődéshez)

#Hozzàtáplálás #régi módi elvek
2015. jún. 16. 12:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%

Az a szép ebben, hogy minden dolog változik és próbál beilleszkedni a mi igényeinkhez.


Már nem mondják se az orvosok se a fogorvosok, hogy cukor tilos. Azt mondják, hogy megfelelö idöben megfelelö menniységet szabad enni. Dèlután egy szelet torta, egy csoki, gumicukorka, szörpi se a fogaknak se a szervezetnek nem baj.

Ami baj, ha egésznap cukrosat csipeget a gyerek. Reggelire kakaóscsiga, délelött túrorudi, délben egy kis puding, délután fagyi, este meg egy joghurt.


Hipoallergént annak kell néznie, ahol a családban van alergia, vagy valamire alergiában reagál.


Ami viszont mindenképpen fontos, az, hogy bio dolgokkal vegyük körbe magunkat. A kertbe nött paradicsommal, és a szomszéd cseresznyéjével...

A lényeg, hogy a mai világban az emberek 90%-ban boltban veszik az ételt. Ahhoz, hogy minél szebb és minél jobb zöldségeket és más dolgokat tudjanak termelni, rengeteg vegyszert, génkezelt magokat használnak fel. Ez pedig ugye a szervezetre hosszú távon nagyon káros. Lehet a gyerek a sok permetes dolgotol nem most lesz beteg, de elindít egy folyamatot, éspl 30 évesen veserákja lesz...

Biot én pl azért is veszek, mert a bio muffinban (remélhetöleg) nem tesznek a szervezetre káros dolgokat, ízfokozokat stb...


Nekem a szüleimnek van kertej, úgy nöttem fel, hogy minden onnan volt. Az én gyerekeim viszont mivel városban élünk csak boltit kap. Szeretném hosszú távon megóvni.


Ahogy írtad mindenböl a középutat kell választani.

Nem kell mindennek bionak lenni, de a legolcsobb-legszebb termék elgondolkodtato miért olcsó és szép....

A cukor pedig nem csak az elhízásmiatt veszélyes hanem a korai cukorbetegeg miatt is. Egyen a gyerek délután cukrosat, a fogaknak és a testnek sem árt.

2015. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%

"Az agynak pl sok cukor kell a fejlődéshez"


Adnal erre egy linket?


"de megvonni egy fejlődő szervezettől mindent.. "


Semmit sem vonnak meg tole, kizarolag a haszontalan, karos dolgokat.

2015. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok cukor? azért nem mindegy, hogy a szénhidrátot milyen formában juttatod be.
2015. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nálam a gyerek cukrot nem kap magában se csokit, de délután köztesben kap joghurtot, túrórudit, túrókrémet és sokan ezt is ellenzik. (mert ugye van benne cukor) A bolti zöldséghez hozzászólni nem tudok, kertünk van megtermeljük. De, ha nem lenne a boltiban lehet én is a biot választanám. És találkoztam olyannal is aki 2 éves koráig semmilyen húsfélét nem ad a gyereknek. szerintem ez beteges. A Baba magazin régebbi kiadásában foglalkoztak vele, hogy a gyerek agyának szüksége van valamennyi cukorra a fejlődéshez, Itt nem egy kg cukorra gondolnak, hanem arra, hogy cukortartalmú ételekbe nem fog bele halni a gyerek. A cukorbetegség kétélű dolog, ha teljesen megvonják egy szervezettől az sem célra vezető. És nem támadókat kerestem abból van elég. Szerintem ezt a kérdés is magába foglalja.
2015. jún. 16. 13:28
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
én többé kevésbé követem a "szabályokat" de nem megrögzülten, pl a hétvégén voltunk egy kis medencés partin ahol azt láttam hogy a férjem tartja oda a 10hós fiúnk szájához a kólával teli poharat. ivott belőle egy picit, azt tátogott még, mi vigyorogtunk és adtuk neki a vizet. vagy épp hogy a csirke a megfelelő hús a kicsinek. a hétvégén krumpli főzeléket evett sült oldalassal, igaz a sovány, husos részt kapta, de akkor is. és semmi baja, sem has fájás, hasmenés nem lett belőle. vagy ebédre én bolognait ettem, tojásos tésztából jött a fiam "kunyizni" és kapott 3-4kisebb darab tésztát. ettől sem lesz baja. de azért figyelek a cukorral, nem veszek neki bolti joghurtot, csokit, babapiskotát is talán 1-2x egy felet nyammogott el...és hogy változatosan egyen.
2015. jún. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem cukor, hanem szénhidrát kell. A mértéket szokták elrontani. VAgy egyáltalán nem kap, vagy túl sokat.


A túrókrém, joghurt, túró rudi nem a cukor miatt rossz feltétlenül. Olvasd csak el a csomagolásukon, hogy miket tartalmaznak még. Stabilizátor, emulgeálószerek, tartósítószerek, ízfokozók, stb.


A túrókrémet egyébként soha nem értettem, minek boltban megvenni, amikor otthon 2 perc alatt össze lehet állítani tartósítószermentesen.

2015. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek abban, hogy itt is az arany közép út a megfelelő.

Amúgy meddő vita.

Nyilván ha egy gyerek totál bió, vega, mindenmenteset evő családba születik, ott még egy szelet csokoládé sincs.

Ha pedig minden mindegy családba születik, akkor simán ihatja a cukros üditőt, zabálhat a gyerek bármit, ha már képes elrágni.

Egyiket sem tartom normális dolognak.

Néha ez az belefér. De pl a csokikból sem mindegy, milyet ad az ember.

A bió gyümölcs, vagy a szomszéd fájáról való mindenképp egészségesebb mint a bolti...

Igy ha van rá lehetőség saját kertben termeltet adok, ha nincs, akkor boltit...és nem megyek 3 várost, hogy biót vegyek.

Csokoládéból érdemes megnézni mit vesz az ember... de vendégségben megkínálják, természetesen megeheti és nincs bűntudatom miatta.

2015. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

Én 97-ben szültem, tesóm meg 2000-ben, most ballagott a fia pénteken. VAlahol a kettő közt változott a hozzátáplálási nézet.

A két osztályból (kb 40 gyerek) 17 ájult el... komolyan, rossz rájuk nézni, vézna, tápos kis nyámnyila alakok... mi lenne velük, ha lenne még sorkatonaság?

Agyon vannak kímélve, és ez bizony vonatkozik az étkezésre is.


Én 4 heten adtam gyümlét, 6 hetesen pépet, aztán 3 hótól főzeléket. Bőven 1 év előtt kapott tejet és mézet is. És így nem volt gond az, hogy a két éves, akaratos gyerek már nem akar új ízt kóstolni, mert sajnos több ismerősnél látom, hogy addig húzza a bevezetést, amíg lehet...

ÉS köszi, már 18 elmúlt a gyerek, egészséges, utoljára 4 éve volt egy hetet úgy beteg, hogy hiányzott, előtte meg harmadikban bárányhimló miatt.

2015. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
2015. jún. 16. 14:21
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Én 4 heten adtam gyümlét, 6 hetesen pépet, aztán 3 hótól főzeléket"


en meg azt nem ertem hogy valaki ennyire tudatlan es meg buszke is ra.

2015. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!