Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » TÁPSZERES babák vagyunk. Most...

TÁPSZERES babák vagyunk. Most kezdjük a hozzá táplálást, Gyümölcsöt mennyit és mikor adjak neki és utána mennyit idő elteltével kellene neki enni?

Figyelt kérdés
2015. jún. 23. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ikrek?
2015. jún. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól írsz, ahhoz képest, hogy tápszeres baba vagy...


Legkorábban betöltött 4. hónap után kezdik el a kóstoltatást. Először 1 kanálnyi, másnap 2-3, harmadik nap kicsit több. Ilyenkor evés előtt nyugodtan, mert nagy mennyiséget úgysem eszik, amitől ne enne utána, viszont teli pocakkal nem biztos, hogy van kedve kóstolgatni.

2015. jún. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Először almalé 1-2 kiskanállal, majd almapép. Ha jól fogadja, akkor 100 g-t ha megeszik, jöhet a köveztkező gyümi. De kb 1 hétig mindenképp 1 félét adj neki.

Őszibarack, meggy, sütőtök, krumpli az elsők.

2015. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 válaszoló!

A babám már háromnegyed üveg sütötök pürét megeszik délután 15 óra fele,de kb.fél max 1 óra elteltével megint éhes!

2015. jún. 23. 18:23
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
2015. jún. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Akkor dúsítsd. :)

Én a lányomnak Sinlac-ot teszek bele, azt 1000 féle dologra lehet használni. Meg keverheted almával, krumplival, hogy ne csak ilyen lájtos cucc legyen. :)

2015. jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
:DDD felejtsd már el a tápszeres babák vagyunk dolgot :DD
2015. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az en fiam 3,5 honaposan kapott eloszor oszibarack puret. Aztan almapuret.aztan azt hiszem afonya meg valami mas kombinaciot. En tobbfele uvegeset vettem neki es bizony nem kapott egy hetig egyformat. Azt tudom hogy mar elso alkalommal sem ket kanallal kellett neki hanem joparral..

Aztan kesobb kapott bele reszelt kekszet ami cukormentes volt.

Jelentem semmi baja nem erzekeny a gyomra es nem allergias. Most 2.5 eves es rendesen eszik mindent, soha nem volt gond az evesevel.

97 cm es 14,9 kg.

2015. jún. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. az az érzésem, mint mikor a bagós anyuka magyarázza, hogy bezzeg az ő gyerekének sem lett semmi baja attól, hogy terhesen is szívta... Ez még nem jelenti azt, hogy az az egészséges és követendő.
2015. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A második lányomnál ugyanúgy fogom csinálni, ahogyan az elsőnél. Az ebéd környéki szoptatásnál az első napon kap egy kiskanál gyümölcsöt, majd szoptatás. Másnap 2 kiskanál gyümölcs, majd szoptatás, harmadnap 3 kisnaál gyümölcs, majd szoptatás. így tovább, Nyilván egyre kevesebbet szopik, mert egyre több gyümölcsöt kap.kb. 2 hét elteltével annyi gyümölcsöt eszik már , hogy már nem kéri a szopit, így ki van váltva az ebéd szopi. Másnap elkezdem ugyanezt pl. az uzsonna idejére eső szopival, vagy a tízórai idején lévővel, mindegy. Ők anyatejesek, 5,5 hós volt a lányom amikor kezdtem, a pici lányom most 4 hós, nála is 5,5 hósan kezdem. Lányom sütőtökkel kezdte mert az volt a szezonális, a kicsi augusztusban lesz fél éves, nála meggy lesz (lefagyasztottam), majd őszibarack stb...ha van még kérdésed, szívesen válaszolok. Amúgy kb. 2,5-3-4 óránként szopik, eszik, esznek.
2015. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!