Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Volt/van olyan köztetek...

Volt/van olyan köztetek akinek a babája nem nagyon akarja elfogadni a gyümölcsöt/zöldséget?

Figyelt kérdés

Már közel 1,5hónapja próbálkozom, de nem akarja (alma, krumpli, répa, sütőtök) egyedül a barackot szereti, de azt se mindig akarja elfogadni..

Nemtudom mi tévő legyek..!?



2015. jún. 26. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Kislányunk sem fogad el semmit, de szó szerint semmit.

4,5 hónapos.

Végül arra jutottunk, hogy korai még.

A doktornő azt mondta, hogy ha július végére elfogad pár kanállal, az már jó. 😃

Csak nálunk a védőnő nagyon sietette.

Nekem azt tanácsolták, hogy teljesen folyékony legyen az elején minden, hígítva adjam. De még a levét sem fogadja el a gyümölcsöknek.

2015. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk is ez volt.

1 hónapot vártunk - védőnői, orvosi tanácsra - és addig semmi ilyen ételt nem kapott, csak tápszert.

Aztán 1 hónap szünet után FALTA a gyümit és a főzeléket.

Szerintem hagyd. Nem akarja még. :)

LÁnyom vagy ki sem nyitotta a száját, vagy ha sikerült beletennem a falatot, kinyomta a nyelvével. Amúgy 5 hósan kezdtük volna, de így 6 hós korára csúsztunk.

Nem kell erőlködni vele. :) Védő mesélte, hogy olyan is volt, hogy 10 hós koráig nem volt hajlandó elfogadni semmi ilyesmit a gyerek.

2015. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van olyan baba, aki féléves koráig nem fogad el mást az anyatejen kívül. A barátnőm kislánya semmit nem volt hajlandó mást addig enni. Utána is csak nagyon keveset és a később a bébitápszerek közül nem ette meg a zöldeket (spenót, zöldbab stb.) csak a sárgaborsót és a sütőtököt ette.

Meg lehet próbálni, hogy vársz 1-2 hetet, akár egy hónapot és utána próbálod újra. Több baba nehezen szokik át a "rendes" ételekre, amíg elég neki az anyatej és nem marad utána éhes, valamelyik baba nem is fogad el mást, csak ha már nem lesz neki elég.

2015. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Szerintem sem akarja mèg!:-/ Most már 2napja nem kap semmit, megfogadom a tanácsodat, hagyom most 1-2hétig, én is így látom jónak! Kisfiam 6hónapos màr, azért kezdtük el előbb a hozzátáplálást (orvosi tanácsra) mert nagyon zsíros az anya tejem, ès már 9kiló..

2015. jún. 26. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerkőcöm 6 hónapos koráig anyatejes volt, és nálunk sem volt zökkenőmentes a kanalas ételekkel való megismerkedés. Először almát reszeltem le neki, de 1 hétbe telt, mire egyáltalán kinyitotta valahogy a száját. Egész addig napi 2-3x próbálkoztam, de csak összezárta a száját és sírt (sokszor már akkor próbáltam betenni neki, amikor sírás közben kinyitotta :S). Folyamatosan adtam a kezébe kanalat, hogy rágja, ismerkedjen vele, és valahogy megtört a jég, de még 2-3 hétig az első kanál falatnál állandóan sírni kezdett és zárta a száját. Azóta viszont nincs gond, nagyon jó étvágya van, és hatalmasra tátja a száját. :)

Ja, az itatás ugyancsak nem ment egyszerűen.

2015. jún. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!