Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elkezdenétek a hozzátáplálást?

Elkezdenétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kislányom, tisztán anyatejes. Eddig nagyon szépen hízott, viszont a mai státuszon kiderült, hogy az elmúlt 1 hónapban nem gyarapodott úgy, ahogy szokott. Éreztem, hogy megcsappant kicsit a tejem, mert elkapott egy hányós-hasmenős vírus, és semmi nem maradt meg bennem. De most szoptatom, amikor kéri, szerintem vissza lehet hozni a mennyiséget. Az a tervem, hogy 6 hós koráig /tehát még 1 hónapig/ csak szoptatnám, aztán kezdenénk a kóstolgatást, a bátyussal is így tettem, és gördülékenyen ment minden.

A védőnő támogat ebben, de ma halkan megjegyezte, hogy itt van a friss gyümölcsök szezonja, a kóstolgatás ideje. Egy picit gondolkodóba estem. Várjak még egy hónapot vagy ezen az egy hónapon semmi sem múlik?

Vagy hozzam vissza a tejemet, nehogy a kóstolgatás hatására még jobban megcsappanjon?

Mit tanácsoltok? Köszönöm.


2015. jún. 29. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az anyatej a legfontosabb, ameddig tudod, szoptasd. Semmivel nem lesz lemaradva, ráér bőven 6 hónapos kor után a kóstoltatást.
2015. jún. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyetértek. Egy hónap múlva is isteni finom idény gyümölcsök lesznek, nyugi. És nyilván hízni sem az almapürétől fog, úgyhogy mindegy is :)
2015. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én elkezdeném de nem a hízás miatt hanem mert most van barack szezon tehát nem konzervvel kell etetned.Ha nem bírja a pocija úgyis várnod kell és ahhoz hogy a tízórait kiváltsd is egy hónap kell.De azt megsúgom hízni nem a gyümölcsöktől fog s ha már a születési súlyának a duplája körül vagytok akkor nagyon híznia nem kell.Én is ekkor kezdtem tavaly 5 hónaposan s ettől függetlenül cicizett 15 hónapos koráig.
2015. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én kisfiam 4,5 hós, már iszogatjuk az almalevet, rizspáp megfogta azt elhagytuk, kóstolt már barackot is. Én is csak 6 hósan akartam. De szintén nem gyarapszik úgy, és meg van veszve azért, hogy mi mit iszunk, ő is kér :) Azt hiszem, gyorsabban fejlődik, mint vártam. Megvan ennek a gyásza részemről, hogy már nem csak a cici... de szerencsére nagyon szereti most is a cicit, de szívesen kóstol mást is.
2015. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat. A kislányom 30-án töltötte az 5. hónapot. Most még úgy néz ki /lekopogom/, hogy elég az anyatej, a doktornő azt mondta, hogy várjunk jövő hét végéig, és akkor a súlymérésen megbeszéljük a továbbiakat. De továbbra is kiegyensúlyozott a kislányom, alszik jókat, nagyon mosolygós és nagyon beindult a mozgásfejlődése, úgyhogy én bízom benne, hogy elegendő a tej. Barackból és meggyből raktam a fagyasztóba egy nagy adagot /anyukámék saját termése/, úgyhogy lesz mihez nyúlni 3 hét múlva.

Igen, Utolsó, tudom, milyen az, amikor már nem csak a cici létezik. A kisfiammal már átéltem 2 éve. De még sokáig az amyatej volt számára a fő táplálék, biztosan nálatok is így lesz, ne aggódj!

2015. júl. 5. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!