Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen nyári gyümölcsöket...

Milyen nyári gyümölcsöket fagyasszak le a hozzátáplálás idejére?

Figyelt kérdés

2 hónapos anyatejes a babám. Ha tudom szoptatni 6 hós koráig akkor már benne járunk az őszbe mire elkezdem kostoltatni. Sok gyümi nem is fog érni/drága lesz nagyon.


Szeretnék neki gyümölcsöket lefagyasztani arra az időre. Pl meggy már van a fagyasztóba.


Még mi legyen? Őszibarackot lehet fagyasztani? nem veszit majd a lédusságából? Nektarint? Sárgabarackot? Ezeket hámozzam meg elötte?


2015. júl. 6. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
őszibarackot nyugodtan, meggyet is, sárgabarackot is, nektarint is. Érdemes meghámozni. A meggyet én mindig kiolvasztva hámoztam meg, úgy könnyebben lejött a héja. Más gyümölcsöt nem érdemes, mert a következő amiket majd ehet, körte, szilva, de most egyiknek sincs szezonja...majd ha szezonjuk lesz, ezekből is fagyaszthatsz.
2015. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és van még vmi olyan gyümölcs amit le lehet neki fagyasztani? nekem csak ezek jutottak eszembe
2015. júl. 6. 11:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyumolcs nekem sem jut eszembe, de zoldseg igen. Pl cukkinit eleg hamar lehet adni, enyem nagyon szerette, most van szezonja. Egyebkent horror aron adjak sajnos...zoldborso paszirozva is mehet majd, most az is van, vagy tok. Nalunk mar tele a fagyaszto :))


Ja, es a klasszikusok lemradtak, brokkoli es karfiol. Mire ezeket eheti a babad mar javaban tel lesz, ugyh erdemes elore gondolkozni. Mi decemberben kezdtunk kanalazni, hidd el jol fognak ezek jonni.

2015. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Zöldségek nem is jutottak eszembe
2015. júl. 6. 13:12
 5/7 kloetta ***** válasza:
Én tavaly meggyet, szilvát darabolva, barackot és körtét turmixolva tettem el.
2015. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
természetesen, zöldséget is. Nekem szinte minden megterem a kertben, és onnan kapott télen először répát, céklát, majd később brokkolit és zöldborsót, mégkésőbb pedig cukkinit, uborkát, asszem 8 hósan... fagyasztható továbbá karalábé, padlizsán, zöldbab, mondjuk ezek asszem 10 hónaposan adhatók...igazából egyszerűbb ha úgy írom: krumpli kivételével szinte bármi fagyasztható nyersen vagy forrázás után :)
2015. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én turmixolva fagyasztottam le. És ősszel lesz sok finom sütőtök, idényzöldség, imádják a babák!
2015. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!