Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen tempóban haladjak a...

Milyen tempóban haladjak a hozzátáplálásban? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Most 6 hós, 5 hósan kezdtük, tápszeres a babám és jó súlyban van.

Ott tartunk, hogy tízóraira kap 100 ml gyümölcsöt majd kiegészítem tápszerrel. Ebéd 100 ml főzelék majd tápszer. Fokozatosan adom az új ízeket. Eddig jól fogadott mindent.


De hogyan tovább? Mikor váltsak ki egy étkezést? Milyen sorrendben? Mikor vezessem be az uzsonnát?



2015. júl. 3. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

elméletileg úgy szokták, hogy nem méregetek, mennyit egyen a baba, hanem pár nap után már ennyit kaphat amennyit kér és ugye akkor van kiváltva az étkezés, ha utána (vízivás után) elutasítja a tápszert és ezután jöhet a következő étkezés.

te ugye még egyet se váltottál ki de már kettőbe belekezdtél, én azt mondom, hogy most akkor váltsd ki a 10órait majd az ebédet és csak ezután kezd majd el az uzsonnát.

aztán meg is állhatsz, majd a vacsit akkor kell elkezdeni mikor nem elég neki csak a tápszer, enyém 10 hónaposan tartott ott, itt olvastam, hogy sok baba még 1,5 évesen is csak tápszert vacsizik, szóval nem kell sietned sem :)

2015. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wiky93 ***** válasza:

Már 1étkezést ki vàlthattál volna így az 1hó alatt :)

Mindenki mást vált ki, más-más sorrendben.. Én lányom 6hós, kivan váltva a 10órai és az ebéd, 7hósan fogom majd az uzsit :)

2015. júl. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mi is 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást. az elején 5-6napig adtam neki újat, majd a 7. napon teljes adagot. és olvastam hogy elég 4-5 napig bevezetni. így 3napig fokozatosan majd a 4. napon teljes adagot kapott. ha egy hónapja kezdted akkor nyugodtan kiválthatsz már egy étkezést annyi gyümölccsel/főzelékkel amennyit megeszik. én mikor próbáltam kiváltani mindig után megkínáltam tápszerrel és amennyit megivott még annak megfelelően növeltem a főzelék adagját. így mikor egyik nap alig 50ml-t evett másnap már nem adtam neki tápszert csak vizet. az ebédet majd a tízórait váltottam ki. 6 és 7 hónaposan. utána az uzsonnát kb 8-9 hónap körül. ha még nem adtál neki húst, csirkemellel kezdheted, meg a glutént is fontos bevezetni minél előbb.

a sorrendet nézd egy hozzátáplálási táblázatból.

[link]


én ezt követtem.

2015. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, még annyit hozzáfűznék hogy amit írt az utolsó hogy a vacsit bőven ráérsz kiváltani. a vacsi és a reggeli tápszert nem kell kiváltani nagyon sokáig csak előtt/utána adsz neki mást is. az én fiam 11hónapos lassan már kell neki a vacsi, reggelit már 2-3 hete kér. pl 7kor kel adok neki 210ml tápszert fél 8kor, de fél9kor már megy az etetőszékhez. akkor adok neki egy kis sajtos kenyeret 10kor tízórai, 12-13körül ebéd,16-17kor uzsonna és ha úgy látom hogy éhes akkor akkor fürdés előtt 19körül még kap vacsit de lefekvés előtt ugyan úgy megkapja a 210ml tápszert. nah de ne szaladjunk előre :) ezzel még ráérsz. szerintem koncentrálj most a tízóraira, ahogy az első írta 1-2héten belül szépen váltsd ki pl 200ml gyümölccsel. azt ha ez meg van akkor 1-2héten belül váltsd ki az ebédet is husos zöldséges főzelékkel. és akkor kb 7 -7.5 hónapos korára ki lesz váltva két étkezés. utána az uzsonnát is elkezdheted szépen. de először az első két étkezésetek legyen tiszta.
2015. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat! Nagy segítség ez most, mert hárman háromfélét tanácsoltak eddig.

Azt hiszem, hogy egyik napról a másikra is ki lehetne váltani az étkezést a babámnál, jóízűen evett eddig mindent, amit adtam.

2015. júl. 3. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. ha tudod kiválthatod egyik napról a másikra. de szerintem tarts kis szünetet a két étkezés kiváltása között. tehát holnap akkor váltsd ki a tízórait és mondjuk egy hét múlva az ebédet. hogy szokjon hozzá ne legyen hirtelen sok a változás. és azt figyeld hogy egyen eleget, 200ml gyümit de az tartson ki ebédig. tehát ne legyen éhes köztesen. esetleg csinálhatod azt hogy ha a glutént bevezetted, utána azt hiszem azt is naponta kell kapnia, én vettem 7gabonás pépet és azt az ilyen gyümölcsös dolgokhoz kevertem egy két tápszeres kanállal, az felszívta a fölösleges levet,jobban lehetett kanalazni, kicsit jobban laktatta a fiamat és a pocakjának is jó volt a rosttartalma miatt. sőt ezzel azt hiszem a glutént is be lehet vezetni és akkor nem kell neki adni a cukrozott háztartási kekszet, vagy a drága cukor mentes babakekszet. ha valami érdekel még nyugodtan kérdezz :)
2015. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Glutént bevezettem a 7 gabonással :) adom mindig a gyümölcséhez. Azért is vezettem be, amint csak lehetett (ajánlás szerint), mert jó ha 3 órát kibír két etetés között, gondoltam ez is számít kicsit, jobban laktat.

Köszönöm még egyszer a segítséget!

2015. júl. 3. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!