Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen és mennyi ételt adtok...

Milyen és mennyi ételt adtok tízóraira a babátoknak? Mivel teszitek laktatóbbá a gyümölcsöket? Mennyi idő alatt váltottatok ki egy étkezést?

Figyelt kérdés
Evett már almát, őszibarackot,banánt, répát. most akarom bevezetni a krumplit. Kezdetnek még milyen gyümölcsöt meg zöldséget lehet adni?
2015. júl. 7. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
cékla is jöhet. Meg sütőtök bár nem tudom azt lehe-e most kapni . baba vagy háztartási kekszet reszelhetsz a gyümölcsökhöz, azzal pépesítheted.
2015. júl. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sütőtököt most nem lehet kapni. Hány grammot eszik a babátok?
2015. júl. 7. 16:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Meggyet, tököt, boscorelli körtét (barna héjú) is kaphat (bár az azt hiszem csak ősszel lesz).
2015. júl. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

először a 10 órait váltottuk ki, 3 hét alatt. kerek 6 hónapos volt mikor egy teljes adag gyümölcsöt kapott, 120 mlt. (előtte anyatejes volt)

Mivel ezt pillanatok alatt behabzsolta, és mert 6 hós volt amúgy is, elkezdtem bele kekszet reszelni...nyilván először csak a sarkát, aztán egyre többet, míg nem eljutottunk az egy teáskanálig. Egy darabig ezzel sűrítettem, de szorulásos lett (almától) ezért a védőnő tanácsára a későbbiekben és azóta is mindig zabpehellyel kapja a 10 órait: 2-3 teáskanál zabpelyhet 2 percig főzök kb ujjnyi vízbe, míg be nem szívja. Ezt teszem a gyümölcsökhöz, így együtt darálom meg. Most már 1 éves, joghurtot is teszek bele neki.

Illetve én a körtét is 6 hósan vezettem be, mert mint írtam az alma fogta a hasát, és akkor semmi más nem volt mint körte, télen. De nagyon jól bírta a pocakja. Egyébként a meggy is elsők között adható, és az is széklet lazító. Szintén az elsők között adható a cékla és a sütőtök, de most egyiknek sincs szezonja.

2015. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sütőtököt lehet kapni üvegesben. Én babàm csak ezzel v tejpéppel keverve eszik csak gyümölcsöt
2015. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az en babam tegnap lett 7 honapos.Eddig az almat, banant, kortet, oszibarackot, sarga es gorogdinnyet, cseresznyet , narancsot vezettuk be. Mindig 2-3 kulonbozo gyumolcsot turmixolok neki etkezesenkent 2 db kekszel.
2015. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöt legtöbbször rizzsel vagy zabbal dusitom. Mindkettöt megfozom bö vizben, hogy teljesen megszivja magát, jo puha legyen. Majd összeturmixolom a gyümivel. Ritkán dusitok keksszel is, de jobban szeretem az elsö kettot.
2015. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
igy van, a rizs is jo. nagy mennyiseget megfozok, lepepesitem vizzel, es jegkocka tartoba fagyasztom le. amikor kell, eloveszem es dobom hozza a gyumihez/fozelekhez
2015. júl. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Cukkínit lehet adni vagy azt csak később?
2015. júl. 8. 11:41
 10/13 anonim ***** válasza:
azt valahogy a 9. honap kornyeketol ha jol emlekszem.
2015. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!