Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babának 5 hónaposan...

Anyatejes babának 5 hónaposan lehet adni őszibarackot?

Figyelt kérdés
2015. júl. 26. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Erről eltérőek a vélemények. Sokan azt mondják, 6 hónapos korig csak anyatejet/tápszert kaphat a gyerek. Én a saját gyerekeimnél (anyatejesek voltak) 5 hónapos korukban kezdtem a kóstoltatást. Szerintem most, barackszezonban adhatsz neki őszibarackot, az az elsők között adható ételek között van.
2015. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Az őszibarack 4 hónapos kortól adható.
2015. júl. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Igen adhatsz.

4 hónapos kortól lehet hozzátáplálni az őszibarack pedig ennyi idős korban megengedett.

2015. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! És mennyiségre mennyit adjak neki?
2015. júl. 26. 15:03
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Legelőször még ne gondolj mennyiségre, csak kóstoltasd meg vele.:)

Ha bejön neki, akkor mindig egy picivel többet.:)

2015. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És úgy 1 hét alatt akár 50 milire is felemelhetem az adagot?
2015. júl. 26. 15:05
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

1 hét után már ehet rendes adagot is akár. Már ki is válthatsz neki nyugodtan akár egy anyatejes étkezést, ha szeretnél. De ez nem muszáj.

A kisfiamnak nem jött be a saját magam által készített ilyen-olyan zöldség-gyümölcs kombináció. Vettünk bébiételt, 1 hét után már megvett egy egész üveg bébiételt.

2015. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Bár én mindhárom gyereknél almával kezdtem a kóstoltatást, így csináltam: első nap a levéből egy-két kanállal, második nap 4-5 kanállal, harmadik nap püréből kb. 10 kanállal. Ötödik nap már annyit ettek, amennyit kértek. Barackkal is ugyanígy csináltam volna, üvegreszelőn nagyon jól le lehet reszelni azt is. Persze ha a gyerek még nem nagyon vevő rá (mint az én középsőm), akkor lehet ennél lassabban haladni, vagy ha nagyon elutasító, akkor egy-két hét múlva újra próbálkozni.
2015. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket! Első baba és bizonytalan vagyok. Védőnő tanácsa, hogy várjam meg a betöltött 6 hónapot, maradjon anyatejes, de egy 3 gyerekes barátnőm szerint minél később kezdem, annál nehezebben fogadja el a szilárd ételt, ha ilyen típus.
2015. júl. 26. 15:15
 10/15 anonim ***** válasza:
16%
Már rég adhatnál neki. Amennyit kér annyit adjál. Én 3.5 hósan kezdtem.
2015. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!