Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Almát, őszibarackot már eszik...

Almát, őszibarackot már eszik a baba, viszont nem vagyok benne biztos, hogy jó-e így, ahogy adom neki. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Reggel a 10-11 óra körüli szopi előtt kóstoltattam vele almát, először 3 kanál....stb. egyre többet 3 napig, majd a 4. napon annyit, amennyit kért. Már megeszik almából 120-140 grammot. (1 hét alatt) most kezdtem azt, hogy keverek az almához egyre több barackot is.


Viszont közben elbizonytalanodtam, hogy esetleg túl hamar jutottunk el odáig, hogy szinte egy egész adagot eszik meg...


Mehet ez így tovább, hogy egy egész adag olyan ételhez, amit már szeret, és baja sincs tőle, keverem az új ízeket, és így kiváltva a tízórai szoptatást?


Egyébként 5 és fél hónapos, és eddig csak anyatejes volt.



2015. ápr. 19. 09:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jól csinálod.
2015. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

én is így csináltam, 3.-4. nap már teljes adag almát evett. utána 4 nap után már teljes adag répát stb. aztan 2 hét utan olyan szorulasa volt napokig, hogy visított reggel délben este. kezdhettuk elolrol. 3 hét alatt lehet kb kivaltani egy teljes adagot...erre figyelj, egyenlore csak 50-60 milit kapjon, es probalj a kulon-kulon kostolas utan ugy parostani, hogy mindig keuljon szekletlazito a purebe. es igyon legalabb 20-30 mili vizet melle, vagy amit elfogad.


szekletlazito: barack sutotok meggy cekla (utobbi kis mennyisegben es lehetoleg sajat termesztes)

szekletfogo: krumpli alma repa

mast nem irok mert ugyis csak ezeket adhatod neki elso korben

2015. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha kóstoltatni szeretnél, akkor szopi után kell. Szopi előtt ha adod, akkor kiváltod vele azt. Kezdetben az még nem szerencsés.
2015. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezért eszik meg ilyen sokat belőle ilyen gyorsan.
2015. ápr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nem nem, utolso nem jol irja, szopi elott kell kostoltatni, hogy a felig tele pocak - ami talan mar nem is felig van teli - ne vegye el a kedvet az uj izektol. csak arra ugyelj, hogy 2-3 evokanalnal ne adj tobbet, utana egybol tedd mellre, igy nem megy egymas rovasara a ketto.
2015. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szopi után nem is fogadná el, mert akkor már jól lakik, azt meg, hogy szoptatás közben egyszer csak gondolok egyet és kiveszem a szájából a cicim, hogy tudjunk kóstolgatni, nem tartom kedves gesztusnak.

Szóval szopi előtt eszik. és végtére is, a cél az a szoptatás kiváltása, nem? Szóval ha már 4-5 napig próbálgattunk egy ízt, én szívesen adok neki annyit, amennyit kér. Utána természetesen ha még szeretne, szopizhat

2015. ápr. 19. 11:04
 7/15 anonim ***** válasza:
A kóstoltatás mindig szopi után van. Sosem előtte. Pont az a lényeg, hogy jól lakottan kóstoljon. A Védőnő is ezt javasolja, szakkönyvekben is ez van, hogy KÓSTÓLTATÁS. nálunk elfogadja szopi után, persze nem minden baba egyforma. De ha előtte adod, az kiváltást eredményez gyorsan.
2015. ápr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pont Vida Ági honlapján olvastam, hogy 2 hét alatt lehet kiváltani egy étkezést, de ha valamiért szükség van rá (anya távolléte), akkor 1 hét al
2015. ápr. 19. 12:40
 10/15 A kérdező kommentje:
1 hét alatt ki lehet
2015. ápr. 19. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!