Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a büntetés nálatok a...

Mi a büntetés nálatok a gyerkőcnek? Mennyi idős kora óta bünteted, ha szükséges?

Figyelt kérdés

Eddig nem igazán büntettem semmiért, inkább szépen elmagyaráztam neki, hogy mi az, amit rosszul csinált. Mit kellene helyette.

Pl. addig csapkodott az asztal felett, míg kiöntötte a kávémat. Elmondtam neki, hogy nem csapkodunk az asztal felett, ha van rajta valami, ami kiborulhat, mert akkor fel kell takarítani. Együtt fel is takarítottunk, és szépen meg is tanulta.

De most már 3 éves, és előfordul, hogy amit mér többször is megbeszéltünk ugyanúgy csinálja, egyik fülén be, másikon ki. Mi lenne a helyes büntetés?


2015. aug. 4. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem buntetjuk, nem szukseges. 11 eves most.
2015. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Van egy hely, ahová le kell ülnie annyi percre, ahány éves.
2015. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. akkor mi értelme volt annak, hogy ideírtál? :D

2. köszönöm :) elég neki annyi idő? :)

2015. aug. 4. 16:32
 4/11 anonim ***** válasza:

ezt kerdezted:


"Mennyi idős kora óta bünteted, ha szükséges?"

2015. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nyilván ha nem szükséges és nem bünteti, akkor nem érdekel a válasza, mert nem segít.. :D
2015. aug. 4. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Van, hogy elég. Van, hogy nem. Ha büntiidő letelte után megint rosszalkodik, akkor megint büntibe kerül.
2015. aug. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ki fogom próbálni :)
2015. aug. 4. 16:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe Plattner: A nevelés mindennapi művészete ill. az Úgy beszélj hogy érdekelje c. Könyvet (ez utóbbi neten letölthető ingyen). Olyan alternatívákat kínálnak, amiben nem kell büntetni. Meg kell tanulni kommunikálni. Nem bosszút állni rajta azért, mert nem tudod átadni, amit akarsz. Ez nem a gyerek hibája. Megtanulhatod azt is, hogy mi a különbség a valódi és a látszat engedelmesség között. Nekem sokat segített fejlődnöm.
2015. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a kicsi 2-neki csak az irgum burgum,ill az adott helyről elhozás. a nagy 7éves múlt,én is alkalmaztam a szobába küldés,ahány éves ,annyi perc.mostanában a "ne szólj most egy darabig hozzám,mert nagyon megbántottál"jön be.olyankor nagyon szégyenli,amit tett,és teper,addig,mig meg nem szólalok én is
2015. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elöször csak rászolok ,hogy nem kéne ,de ha nem hat akkor szobába viszem és ott kell lennie amig azt nem mondom hogy kijöhet ,vagy le nem higad és át nem gondolja hogy kell viselkedni . a nagyoknál is a szobába küldés és ne szolj hozám mert haragszom a büntetés .és ez pont elég a nagyoknak is hogy én nem beszélgetek velük .nem figyelek rájuk.
2015. aug. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!