Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A fiam alig eszik. Mi lehet a...

A fiam alig eszik. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Lehet nem ide kellett volna írnom , de ez áll a legközelebb hozzá. A 19 hónapos fiam alig akar enni. Az egyetlen Amit megeszik az gyerekeknek készült rágcsa(természetes) nem cukros kaják. Ezen kívül tápszer az ilyen korú gyerekeknek. Eddig egészen jól evett de most csak ennyi. Ha valami új ételt próbálok etetni vele akkor eltakarja az arcát rázza a fejét és elkezd sírni, mintha mérget akarnék adni neki. Ez már így megy egy ideje. Amúgy boldog baba. Kiegyensúlyozott, mindig nevet. És állandóan úton van. Arra is gondoltam már hogy lehet úgy van vele hogy ö túl elfoglaltak ahhoz hogy a kis popsiján üljön de akkor is Meg kell tanulnia hogy az asztalnál eszünk. Mit tudnék csinálni hogy jobban egyen. Már mindent kipróbáltam. Azzal kezdve hogy eröltetem amit sose tartottam jó ötletnek, odáig hogy vele együtt készíteném El az ennivalót ( természetesen nem ül Meg egy helyben így ez is kilöve). Segítsetek. Már nincs több ötletem.

2015. aug. 19. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Együtt esztek? Sokat segít, ha látja ti is azt eszitek. Lerakod elé, adsz neki egy kanalat és esztek mellette. Előbb-utóbb ő is elkezd majd enni.
2015. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nagylányom volt ilyen. Én kénytelen voltam vinni utána a kaját ha azt akartam, hogy ne csak fénnyel táplálkozzon. Nem túl okos ötlet volt, de legalább így evett. Mindig volt a keze ügyében pár falat, ha arra járt és érdekelte bekapta. Most 6 éves viszonylag normális evő lett belőle.
2015. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen együtt próbálnánk enni. A kanál odaadásával sajnos az a baj hogy csak játszik az étellel( tudom hogy ez normális) de az étel 100%-a a földön köt ki. Tehát úgy sem eszik ha csak hagyom hogy játszon.
2015. aug. 19. 10:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen eddig én is ezt csináltam. Mindig volt pár helyen ennivaló de egy idö után azzal is csak játszik. Nem is tartom már számon hogy mennyi kajcsit kellett már kidobnom mert ledobálta, rálépett, elesett benne. A fejére tette stb. :(
2015. aug. 19. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:

A lányom akkor eszik legszívesebben, ha lopkodhat a tányérunkról.


Így néha egy nagy tálcával leülünk a földre, ő mellénk ül. A tányérunk szélére teszünk kis falatokat, amiket kézzel meg tud enni. Egy idő után odaül és elkezd ő is enni.

Tény, hogy bár mozgékony, ő képes leülni 10-15 percre is, ha érdekli valami.

2015. aug. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ez még nem jutott eszembe. Kipróbálom. Hátha beválik. Onnantól kezdve lehet az asztalnál is könnyebben eszik majd. Legfeljebb kicsit kesöbb szoktatom rá. :)
2015. aug. 19. 12:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó tippet is Kipróbálom. Az sem müködik. Próbáltam lefoglalni addig valamivel hátha akkor eszik. Jàtszottam meséztünk zenét hallgattunk bénáztam táncoltam. Semmi. Már tényleg nincsen ötletem.
2015. szept. 2. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!