Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha nem eszik semmit tízóraira,...

Ha nem eszik semmit tízóraira, hagyjam éhen délig? (15 hós)

Figyelt kérdés

reggel megitta a szokásos tápszert tejitallal keverve.

(ezt nem adnék neki tízóraira is, mert már csak egy adag van neki majd elalváshoz -ugye hó vége van..)

próbáltam nat joghurtot nem kell

tettem bele barackot úgy sem kell

megcsináltam hígabbra a barack levével, hátha megissza, nem itta

tettem kiflire joghurtot, nyammogta, aztán eldobta

ugyanez a puffasztott rizzsel

most ha csinálnék vajas kiflit, ugyanez lenne

van gabonapép, almát reszelhetnék bele, de a pép is kidobobóban áll, soha nem eszi meg, kár volt megvennem


szóval van még nat joghurt, alma barack itthon, most megpróbálok almaszószt csinálni..


egyéb ötlet, vagy hagyjam így délig?


2015. szept. 1. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem kér akkor nem kér, miért kell ennyire erőszakoskodni? csak tudja már, hogy éhes-e, ez a legalapvetőbb fiziológiai szükséglet, hidd el, el tudja dönteni.

egyébként is köztes étkezés, bölcsiben is 1-1,5 deci gyümölcslé a 10órai, de általában gyümölcsöt adnak a szülők, fél almát vagy egy barackot...

majd ha éhes akkor jelzi

2015. szept. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, csak szokatlan a dolog, de akkor nem idegeskedem
2015. szept. 1. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

oké, első, de ahol ez a tízórai, ott azért legalább a reggeli táplálóbb. A kérdező gyereke reggelire is, hát, gyakorlatilag iszik és csókolom. Ekkora gyereknek ennél azért többre van szüksége.


Ekkora gyereknek normális étkezések kellenének már, mindenféle tápanyaggal. A tejital minden, csak nem elég arra, hogy ebédig ellássa energiával a 15 hónapost.

2015. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Az én fiam ilyen idősen már nem igényelte a tízórait. A reggelije tejital volt, mert nem kért mást. Most 3 éves elmúlt, 104 cm és 18 kg. Szerintem akkor csak elég volt a tápanyag :)

Kérdező! Tudják ők, hogy éhesek vagy nem. Ha nem, akkor nem erőltetjük.

2015. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Az én kislányom sem tízóraizik, csak néha. Reggel megissza a 240 ml tejitalt és legközelebb délben eszik. Mit csinálnék? Tömjem meg? Nem fogom. Tudja nagyon jól mikor éhes és szól és én is kínálgatom és kérdezgetem. Ennyi. Egyébként 19 hónapos és 14 kg.
2015. szept. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én gyerekem kéthónapos kora óta kihagyja a tízórait, 4x eszik egy nap. semmi baja. most 11 hónapos, 80 centi és 11,5 kiló.
2015. szept. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!