Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Jövőhéten lesz 4 hós a babám...

Jövőhéten lesz 4 hós a babám és tápszeres. Iszonyatosan várom a hozzátáplálást. Megvárjam még betölti vagy elkezdhetem?

Figyelt kérdés
2015. szept. 2. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

természetesen várd meg! a 4 hónapos kor a legkorábbi, előtte nem szabad és akkor se biztos, hogy jól fogja fogadni, így lehet le is kell majd állnod vele. egyébként miért várod ennyi?

első pár nap csak 1-2 kiskanállal adsz majd neki, ráadásul azért a kiskanálért fél órát pepecselsz, hogy kifacsard a nyamvadt alma levét :D

szóval nem túl izgi arról nem is beszélve, hogy mire a szájába tuszkolsz 2 kiskanálnyi ételt 20 próbálkozás alatt addig 8 kanálnyi jön ki belőle mert nem tud még se kanállal se pépeset enni :D

2015. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp várd meg, meg szerintem nyugodtan várhatnál még egy hónapot is, de te tudod. Amúgy nem nagy móka a hozzátáplálás én a hátam közepére nem kívántam ezt a sok szöszmötölést. Tényeg kb 10 perc mire egy kiskanál levet nyersz egy almából. aztán főzöl fél óra alatt 3 kocka krumplit meg 2 karika répát, amit úgyis kiköp.. wáááá :)
2015. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne siess, ráértek még nagyon. Engedd érni még az emésztőrendszerét, ha féléves koráig adsz neki kizárólagosan tápszert, akkor sem vagytok elkésve. Pacsálhatsz még épp eleget a konyhában. :)
2015. szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4 hónapot azért várd meg, utána szép lassan el lehet kezdeni. Mindent a saját ritmusában, majd látod, hogy megy neki. Ha nagyon nem, akkor elteszed a dolgot egy hétre.
2015. szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem mindegyik gyereknél szenvedős. a fiam is tápszeres volt sajnos és ő pl sosem köpte ki az ételt, meg nem tiltakozott ellene, max nem ette meg, amit nem szeretett. azt mondjuk én sem értem, h miért várod. nem kezd el korábban, ezt nem kell siettetni egyáltalán. és az elején tényleg kb két kanálhegynyi mennyiséget eszik csupán.
2015. szept. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
3 és fél hónapos volt, amikor kezdtük. bármit adtam neki, imádta. először csak gyümölcslevet 3 napig, aztán talán sütőtökkel kezdtünk. mai napig nagy kedvence. :) jó étvágyú, mindent megeszik, sose köpköd.
2015. szept. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 4 hónaposan kezdtem el, én is már nagyon vártam, nagyon jól is fogadta, gyorsan váltottuk ki a tápszeres étkezéseket. Az eredmény az lett, hogy nem akart semmilyen tápszert elfogadni. ott álltam egy 7 hónapos gyerekkel, akinek még nagyon kellett volna, de nem ment. Orvos tanácsára küzdöttünk mindennel. Más tápszerek, más cumisüveg, kanállal belelapátolni, bébiételbe belekeverni.... ÁÁÁÁÁ. szörnyű volt. Egy éves kora után itta meg a folyékony tejpépet álmában. Örültem, mint majom a farkának. Aztán kipróbáltam ezt gyerekitallal és úgy vált be, hogy gyerek ital/ babatej ki, hogy nevezi és bele kevés nestlé baba kakakó por.Persze most is álmába meg reggel mikor kómás még. Az biztos, hogy ha lesz még gyermekem később fogom elkezdeni a hozzátáplálást és kisebb léptekkel.
2015. szept. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ez babafüggő egyébként.

az én babám már eszik mindent, de estére csak tápszert iszik még, szereti is. eddig simát kapott, de már 11 hónapos mindjárt, vettem neki ilyen banános humana tápszert, kíváncsi vagyok, ízlik-e majd neki. :)


utolsó előtti válaszoló

2015. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!