Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2 napja elkezdtük a hozzátáplá...

2 napja elkezdtük a hozzátáplálást almával. Hogy tovább? Főzelékeket mikortól célszerű adni?

Figyelt kérdés
Tudom a hozzátáplálási táblázatot, de kicsit tanácstalan vagyok dolgokban. Most bevezettük az almát, ezt kapja 3-4 napig. Miután bevezettem az összes gyümölcsöt, azután vezessem csak be a zöldségeket? És mikortól keverjem is az ételeket pl őszi-megy? Ha már bevezettem a gyümiket meg zöldségeket, akkor csinálhatok már főzeléket is pl. őszibarack-krumpli-répa.. csak egy páldát mondtam. És akkor ez már kivált egy tízórait? Amíg a tízórai nincs kiváltva addig nem szabad a többi étkezést elkezdeni kiváltani ugye?
2015. aug. 12. 19:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és akkor váltottam ki egy étkezést ha már nem szopik utána?
2015. aug. 12. 19:56
 2/5 anonim ***** válasza:

igen, fokozatosan noveled az adagot, es kb 130-150 ml utan mar ne szoptasd, akkor van kivaltva az etkezes. eloszor alma, ha azt birja utana nyugodtan adhatod a barackal keverve, mert ha ki is uti, tudni fogod hogy nem az alma a ludas...aztan johet krumpli, repa, sutotok, meggy, cekla...ezek az elsok.

arra vigyazz hogy a repa, alma, krumpli még fozve is nagyon hasfogo. ezeket lehetoleh ne mixeld, inkabb add az almat barackal, a krumplit sutotokkel, a ceklat repaval stb. en egyebkent pl almaszosz-sutotok kombinacioval mindig el tudtam varazsolni:)

2015. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja es ha mar nem szopik minden etkezes utan itass vele vizet vagy valamit.
2015. aug. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az almás hozzátáplálás nem jött be 4 és fél hónaposan, mert egy óra múlva ordított, hogy éhes. Zöldséget is lehet először kóstoltatni. Már rögtön lehet keverni a gyümiket/zöldségeket (hogy tömény legyen, és jóllakjon). Az első egy-két hétben figyeli az ember, hogy jaj, van-e kiütése a gyümitől-zöldségtől, de belefáradtam a leselkedésbe, és mindenfélét adtam aztán neki mixelve, még amit külön nem is adtam. A külön vizet nem fogadta el rögtön a hozzátáplálásnál, kiköpte. Almalével kezdtük, hígitottam fokozatosan, és így elhagytam egy idő után, ma már csak víz van. Húsos főzeléket kapott 6 hónaposan. Először tízórai volt kiváltva, aztán ebéd, majd az uzsonna. Az egyre több kajától elmaradtak a szopik, nem kellett neki, elhajtott. 8 hónapos kortól ötször eszik egy nap: tápszer, kaja, kaja(húsos), kaja, tápszer. A főétkezések között is van, hogy megéhezhet a baba!!! A táskámban ezért mindig van egy kis rágcsa, ha elmegyünk itthonról és természetesen víz is. (most egy éves)
2015. aug. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. aug. 13. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!