Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha kiváltok 1-2 étkezést...

Ha kiváltok 1-2 étkezést marad elegendő tejem hogy még tudjam szoptatni?

Figyelt kérdés
7 hónapos a fiam. Gyümölcsöt eszik tízóraira főzeléket ebédre. 100ml csak védőnői tanácsra utána még szopizik. Összesen 6szor egy nap. Éjszakát átalussza. Gondoltam hogy esetleg tízórai már csak gyümölcs lenne. Ugye nem fog elapad a tejem ha kihagyok egy szoptatást? Környezetembe csak tápszeres babák vannak, védőnő szerint ráér majd 1 éves kora után. Ezt kicsit butaságnak érzem. Szerintetek? Köszönöm a válaszokat előre is!
2015. szept. 17. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ettől elapad, inkább beáll az új keresletre. A gyerkőcöm 6 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást és kb. 8-9 hónapos korára már csak reggel és este szopott, a maradék 3 étkezést fokozatosan kiváltottam (kb. 240 ml-t evett), utána pedig vizet kapott.
2015. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem sem fog elapadni, csak annyival kevesebb fog termelődni (elvileg), mint amennyit kiveszel. De ha komolyan félsz ettől, akkor azt javasolnám, hogy fejd ki azt a részt, amit eddig a baba szívott ki és akkor biztos, hogy megmarad az eddigi kereslet-kínálat egyensúlya. Csak a saját magad megnyugtatására...
2015. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem fog elapadni. 6 hónaposan kezdtem kisfiamnál a hozzátáplálást. Szépen lassan haladtunk az ő tempójában. 7 hóra a tízórait, 8-ra ebédet, 9 hóra kiváltottuk az uzsonnát. Tehát 1-1 hónap kellett mire nem kérte a cicit az adott étkezések után. Vizet nem fogadta el addig. Ennek ellenére 26 hós koráig szoptattam, ő még szopott volna. 20 hós koráig éjjel is kérte 1-2x.
2015. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. vagyok. vacsorát 11 hós kora körül kapott, de lefekvéskor mindég szopi volt mint írtam 26 hós koráig.
2015. szept. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!