Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 éves babátoknak hogyan...

Anndrea kérdése:

1 éves babátoknak hogyan adjátok a körtét?

Figyelt kérdés
A keményebb gyümölcsöket nem nagyon szereti, de talán valaki tud rá valami jó megoldást.

2015. szept. 26. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha keményebb, akkor üveg almareszelőn lereszelem. Ha puhább, akkor csak villával összetöröm, vagy nagyon apró falatokra vágom, de ezt csak igazán puha körte esetén.
2015. szept. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. :)
2015. szept. 26. 16:29
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
En fel eves kora ota a kezebe adom a darabost (igeny szerinti hozzataplalas), szoval nalunk a korte megy az ablakba ha meg kemeny, aztan ha megpuhult megmosom, negy reszre vagom, es adom a kezebe, hadd egyen! Mar egy eves a babad, add a kezebe!
2015. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Almareszelőn reszelem neki.
2015. szept. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
3as, hiába adom a kezébe, ha egy foga sincs. Értem én, hogy igény szerinti hozzátáplálás, de éhen hal, mire foga nö.
2015. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
egy kanal fott zab, ket db korte hamozva nyersen, fel pohar joghurt. ezt osszedaralom es ez a 10 orai minden nap. imadja, 8 hos kora ota igy kapja.
2015. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, az én kisfiamnak mindössze két foga van - nincs sokkal előrébb vele, mintha egy sem lenne -, és mindent darabosan adok neki. A körtéért speciel nem rajong, de a nektarint, őszibarackot, szilvát, szőlőt, banánt, és a főtt zöldségeket, húsokat sem pürésítem. Gyönyörűen össze tudja rágni-zúzni a kis ínyével, szóval a fog nem feltétel. Persze érdemes a fokozatosságot betartani, és nagyon odafigyelni - meg utána nézni a BLW-nek. Lehet, hogy nem ez a ti módszeretek, de nekünk mindenesetre bevált.
2015. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
En megmosom,kette vagom,kiszedem a magjat es harapja.vagy maximum feldarabolom,de ez nem jellemzo.nem is gondoltam hogy van Aki egy evesnek meg turmixol. :O
2015. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

Jézusom, 5-ös.... Turmixolni egy egy évesnek?

Már 7 hós korától nyugodtan a kezébe lehet adni a banánt, almát, körtét, így fog megtanulni rágni! És az ínyükkel simán szét tudják nyomni a falatot.

Ha az anyuka nem kezdi időben a darabos adását, később meggyűlhet a baja, mert akár még a kétéves sem lesz hajlandó darabosat enni. Mint barátnőm kisfia is, 2 lesz, és csak turmixolt ételt eszik, most meg kapkod a barátnőm, mert mi lesz majd a bölcsiben...

2015. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is hallottam már, hogy ha nem kezdik el időben a darabos étel adását, akkor később nem fogja szeretni. Az én kisfiam egyébként egyik napról a másikra nem volt hajlandó megenni a püréket, csak öklendezett tőle, meg fintorgott. Kb. két hónap volt, amíg turmixoltam - direkt emiatt vettem egy botmixert -, aztán átálltunk a darabosra. Egyedül a tejpépet hajlandó megenni, ami pépes, de azt nem sűrűn kap, csak ha nagyon nincs időm főzőcskézni. Szóval az én gyerekem akkor halna éhen, ha még mindig turmixolnék.


7-es

2015. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!