Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi az, amit fontosnak tartasz...

Mi az, amit fontosnak tartasz napi/heti rendszerességge adni 1,5 év körüli gyermeknek?

Figyelt kérdés

a neten olvastam olyanokat

hogy heti egy tojás/máj

vagy halolaj

spenót, vagy sóska...

rendszeresen adandó


igazából a bevett szokásokra, gyakorlatokra lennék kíváncsi, gyermekem, ha havonta kap májat, tojást...

nem tudom, jobban ügyelnem kellene a dolgokra?


2015. okt. 13. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
étel
2015. okt. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már nem főzök neki külön, azt eszi amit mi. Nem főzök fűszeresen. Májat mi havonta eszünk, spenótot is. Amit naponta kap az hús, zöldség, tejtermék és igyekszem gyümölcsöt is adni de nem mindig sikerül napi szinten. Tojást is hetente kap. Emellett kap multivitamint mióta beköszöntött az ősz.
2015. okt. 13. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kifelejtettem a pékárut, abból korpásat, teljes kiőrlésűt kap. Fehér kenyér amúgy sincs itthon, leváltottuk.
2015. okt. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk amit gyakrabban kapott az a vas tartalmú ételek. nagyon vas és vérszegény. tojást azt ennyi idősen imádta, volt úgy hogy hármat megevett reggelire akár a hét minden napján tudta volna azt enni. spenót, marhahús (mi azt nem esszük ezért az külön neki készítettem csak) cékla hal.


ezeket kapta gyakrabban, de amúgy azt ette amit mi.

2015. okt. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem idegeskedem túl. Eszi, amit mi.
2015. okt. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Heti egyszer kap májat a vasárnapi húslevesből. Húst majdnem mindennap, tojást nem, mert attól kipattog a feneke. Spenótot és sóskát ki nem állhatja, azokat belerejtem az ételébe kb. havi egyszer. Halat havi 1-2-szer eszünk. Jól csinálod, nem kell sűrűbben, vannak más vastartalmú ételek is a spenóton kívül, pl. szilva, barack, dió, borsó, lencse, vörös húsok. Ajánlott mellé a C-vitamin tartalmú kaják bevitele, hiszen úgy jobban felszívódik, de pl. a gyümölcsökben eleve ott van az is.
2015. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!