Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Magatartászavaros gyermeknek...

Magatartászavaros gyermeknek jót tesz ha pár napig a nagyszülőknél van?

Figyelt kérdés
Én belepusztulok, es ő sem nagyon akar anya nélkül menni. 6 éves eddig nem voltunk külön . Jót teszünk ezzel? Eléggé szorongó.
2015. szept. 27. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, miért akarjátok leküldeni a nagyszülőkhöz?


Ettől várjátok a javulást a magatartásproblémáiban, hogy lepasszoljátok? Ez esetben rossz ötlet, a gyerek megérzi, többet árt, mint használ.


Mondjuk nekem furcsa, hogy 6 éves, és még nem voltatok külön, nem volt a nagyszülőknél...miért most akarjátok elkezdeni?

2015. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem küldjük a mamáék vinnék. Vitték volna előbb is de féltem a szorongás miatt. Szorong is de ugyanakkor nekünk nem fogad szót és ebből vannak viták is.
2015. szept. 27. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

ha "vaskézzel" fogják fegyelmezni, akkor nem fog jót tenni

én nagyszülőktől nem vérnék sokat..

2015. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*nem várnék
2015. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

6 évesen talán nem kellene belepusztulni pár nap külön létbe... ha te "belepusztulsz", akkor miért vagy meglepve, hogy szorong az elválástól? Nekem ez egyáltalán nem meglepő...A saját kötődésedet kellene felülvizsgálni, hogy miért láncolod ennyire magadhoz, miért nem engeded az egészséges eltávolodást, közeledést? Ha neked sikerül ezt rendbe tenni, akkor ő is kevésbé fog szorongani.


A nagyszülők nagyon is fontosak, ha jó a kapcsolat. OLyan értékeket kap tőlük, amit mástól nem. A magatartás zavar oka nem mindegy. A nagyszülőknek tisztába kell lenni a problémával és a megfelelő kezelési módszerekkel is.

2015. szept. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt külön egy keveset sem, akkor ne pár napos nyaralással kezdjétek. fokozatosság! vigyék el néha délutánra ,egyszer aludjon is ott, legközelebb mehet egész napra ottalvással stb. Ha most nulla előzmény és érzelmi biztonságérzet nélkül belekényszerítitek egy ilyen helyzetbe, minden csak rosszabb lesz!
2015. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!