Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit és mennyit eszik 2 éves...

Richarda kérdése:

Mit és mennyit eszik 2 éves rosszevő kislányotok egy nap?

Figyelt kérdés
Az én kislányom reggel és este 1,5-2 dl tejet, reggel egy fél almát vagy banánt vagy körtét és gabonapelyhet, később egy szelet datolyát, ebédre egy szelet toast kenyeret, délután egy joghurtot, este is egy szelet kenyeret. Sajtot, csirkehúst ha úgy van kedve elfogad a kenyér mellé, és aszalt gyümölcsből eszik még esetleg egy kisebb maroknyit. Ebből látható édességet nem nagyon eszik, de ha adunk neki , azt elfogadja. De főtt ételt már hónapok óta soha, és nem is kóstolgat. Figyelemeltereléssel se, szép szóval sem, tányérunkról kínálva sem, övén szépen díszitve sem, sehogy sem.

2015. okt. 13. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A reggeli ne gyümölcs legyen, reggel add neki a toast kenyeret, tízóraira kaphat kis gyümölcsöt, aztán ebéd rendes kaja legyen, ne adj toast kenyeret ilyenkor! Előbb-utóbb meg fogja enni, de sztem így teljesen elrontod, sose fog rendes kaját megenni ha kenyeret kap helyette ebédre. Próbálj spagettit, paradicsomlevest, tésztát, ezeket a legtöbb geyerek szereti. Aztán ha nem eszi meg ugyanez legyen a vacsi is...
2015. okt. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen próbáltuk, hogy amit nem evett meg ebédre, azt kapja uzsonnára is és vacsorára is és nem ette meg sajnos, inkább éhes maradt.
2015. okt. 13. 15:18
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Én következetesen rendes ételt adnék, tehát naponta egyszer főtt ételt.


Ha nem eszi meg nem éhes, semmi baja nem lesz ha kimarad egy étkezés.


Hidd el ha éhes meg fogja enni.

2015. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
2 éves korában nálunk is nagyjából így nézett ki az étkezés. Ebédre főtt ételt kapott, minimális adagot evett meg belőle (2-3 kanálnyi). A tanácsok, hogy ha éhes úgyis megeszi stb. soha nem jöttek be. Mostanra (3 éves) megeszi az ételeket, de azóta sem jó evő.
2015. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az én lányomhoz képest a tiéd sokat eszik. :) Vagy legalábbis az nagyon jó, hogy valamilyen gyümölcsöt eszik a tiéd. Nálunk van, hogy egy főtt tojással vagy egy kefírrel amit megeszik reggelire el van estig. Egy tányér levest eszik meg vacsira. Vagy 5-6 szem tésztát magába. Se főzelék, se hús, se sajt, se kenyér semmi.


Nem megnyugtatásodra mondom, de nekem van egy 6 éves fiam is, akivel ugyanezt az éhség sztrájkot végig csináltam anno. Akkor orvosi segítséget is kértünk. Gasztron is voltunk vele. Akkor nekem is azt mondták, most én is ezt ajánlom neked, hogy azt kell végig gondolnod, hogy megfelelően fejlődik-e? Nem beteges-e? Széklete, emésztése rendben van-e? Kedélye jó, kiegyensúlyozott? Ha nem, akkor orvos! Ha igen, akkor ne aggódj, megoldódik majd, változik. Ma már én se győzőm ennivalóval a 6 évesem.

2015. okt. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. nem, ő szinte soha nem beteg, a két év alatt kétszer volt náthás lázzal , de ennyi. Én is próbáltam ezt is, hogy ebédnél ragaszkodok a főételhez és ha azt nem eszi meg, akkor kimarad az ebéd. Nem zavarja, nem túlzottan érdekli az evés, pedig én is és férjem is szeretünk enni.
2015. okt. 13. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nekünk is mindig azt mondja a doki és a védőnő is, hogy felesleges aggódni, nem beteges és jókedvű a gyerek. Tudja, hogy mennyire van szükséges és egy gyerek sem halt még éhen.
2015. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, az enyém se eszik többet a tiédnél, mi is ezen vagyunk kiakadva már majdnem 2 éve. Orvos és védőnő szerint se kell ebből gondot csinálni, ha különben egészséges és jókedvű.Viszont napi majdnem 1 liter tejet megiszik, és hogy napközben mennyi szilárdat eszik, az minden nap változó.
2015. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!